Võlg

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Võlg

15 Veebr 2022, 10:36

Tere. Sain Linnavalitsuselt meeldetuletuse 9 aastat tagasi maksmata jäänud arvete kohta. Varasemalt 9 aasta jooksul selle kohta ühtegi teadet pole saadetud ja olin selle täiesti unustanud. Maksaks hea meelega, kui ainult raha oleks. Kas on mingi variant, et see on siiski juba aegunud ja ma ei pea seda tasuma? Kas see saadetakse meelega täpselt enne 10 aasta täitumist, et nad jõuaksid selle kohtutäiturile edastada juhul kui ma seda ei tasu?
Manused
ojojoo.jpg
ojojoo.jpg (244.92 KiB) Vaadatud 1597 korda

Re: Võlg

15 Veebr 2022, 21:33

Tere

Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on kolm aastat. Kümne aastane aegumistähtaeg on vaid täitedokumentidel. TsÜS § 157 lg 1 sätestab, et jõustunud kohtuotsusega tunnustatud nõude, samuti kohtulikust kokkuleppest või muust täitedokumendist tuleneva nõude aegumistähtaeg on 10 aastat.
Tsiviilseadustiku § 154 lg sätestab, et korduvate kohustuste, välja arvatud lapse ülalpidamise kohustuse täitmise nõude aegumistähtaeg, olenemata sellest, milline on nõude õiguslik alus, on kolm aastat iga üksiku kohustuse jaoks. Aegumistähtaeg algab selle kalendriaasta lõppemisest, mil kohustusele vastav nõue muutub sissenõutavaks. Aegumine katkeb ja algab uuesti kohustatud isiku poolt nõude tunnustamisega. Pärast nõude aegumist võib kohustatud isik keelduda oma kohustuse täitmisest.
Seega on tõenäoline, et nõue on aegunud, mis tähendab, et nõude omanikul on õigus selle täitmist nõuda, ent Teil on õigus kohustuse täitmisest keelduda, esitades nõudele aegumise vastuväite.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta