Tere

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tere

24 Jaan 2022, 09:46

Mul oleks jäärgmine küsimus aiandusühistu tegevuse kohta.
Nimelt tegid meil osad naabrid aiandusühistu ja nüüd juhatuse esimees terroriseerib kodanike ,kes ei tahtnud veel ühistuga liituda ,et alates 24.01.2022 tuleb spetsialist ja lõikab läbi elektriliinid nendel ,kes pole ühinenud ühistuga.Kas pole esimehe ähvardused seaduselikud ja elektrist võib ilma jätta ,kui me ei maksa ühistule vastavalt tarbitud energia eest. Maatükk on mul erastatud.
Aitäh

Re: Tere

24 Jaan 2022, 23:55

Tere

Ilma kõiki asjaolusid teadmata ei ole Teie küsimusele konkreetselt kahjuks võimalik vastata. Küll aga on selge, et tarbitud teenuse eest tuleb tasuda. Kui elektriühendus ja leping on ühistul ja Teie majapidamisel see puudub, ent Te tarbite siiski elektrienergiat ühistu ühenduse kaudu, on ühistul õigus Teile tarbitud teenuse eest arve esitada või Teie ühendus katkestada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: Tere

25 Jaan 2022, 11:45

Tere austatud Tiina.Ma ei vaidle vastu ,kui on võlgnevus ja ei maksta ,siis tuleb võtta kasutusele meetmed,Siin on küsimus lihtsalt liitumises ühistuga.Loodi ühistu ja nendele inimestele ,kes ei soovi astuda ühistu liikmeks ,öeldi et lõikame liinid läbi kui ei ühine,Kas on seaduslik tegevus ühistu poolt.

Re: Tere

25 Jaan 2022, 19:12

Tere

Nagu varem öeldud, ei ole konkreetset vastust võimalik anda, teadmata kõiki faktilisi asjaolusid. Ühenduse katkestamine on äärmuslik meede, enne seda võiks liikmeks mitte soovijaile pakkuda võimalust nende tarbitavat teenust eraldi mõõta ja ühistule arve alusel tasuda. Tõenäoliselt on loodud ühistule põhjused, miks ta seda pole teinud ja millest vastaja teadlik ei ole. Ühenduse katkestamine ei ole otseselt ebaseaduslik, ent võib olla vastuolus hea usu põhimõttega.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta