1. leht 1-st

Riigi poolt määratud õigusabi väikelapsele

Postitatud: 13 Okt 2021, 10:54
Tere!


Käimas suhtluskorra määramise kohus. Küsiti arvamust ka lapse esindajalt.

Üks päev enne arvamuse tähtaja kukkumist helistas lapse esindaja,kellele seletasin minu seisukohta ja avaldasin muret lapse pärast ema käitumise tõttu.
Selle najal kirjutas ta arvamuse, mis kasutab väga vääriti minu sõnu, õigem oleks öelda, et mõtles teksti juurde ja sisuliselt valetab.

Saatsin talle kaebuse, et palun korrigeerida, mille peale saatis ebamäärase ja põikleva kirja ning polnud nõus teksti muutma.

Kuivõrd tema käitumine on väga erapoolik ja alatu, siis leian, et peaksin oma õiguste ja lapse õiguse kaitseks midagi ette võtma.

Tänan!

Re: Riigi poolt määratud õigusabi väikelapsele

Postitatud: 13 Okt 2021, 16:38
Tere

Riigi õigusabi korras osutab teenust vandeadvokaat, kes on advokatuuri liige. Kui advokaadi kutsetegevusele on etteheiteid, saab tema peale esitada kaebuse Eesti Advokatuuri aukohtule. Aukohus arutab kaebusi advokaatide peale vähemalt kolmeliikmelises kooseisus, aukohtu istungid toimuvad iga 2-3 nädala tagant.Aukohus arutab advokaatide ametialaseid rikkumisi (rikkumise tuvastamisele järgneb karistus) ja lahendab lepitusmenetluse korras kliendi- ja advokaadivahelisi vaidlusi (menetlus lõppeb poolte omavahelise kokkuleppega, nt tasu tagastamine). Juhised aukohtusse pöördumiseks on leitavad Eesti Advokatuuri veebilehel https://advokatuur.ee/est/advokatuur/au ... %B6rdumine

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist