Kohustuslik riigikaitselaager

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohustuslik riigikaitselaager

03 Okt 2021, 18:18

Tere
Õpin ühes eesti kutsehariduskeskuses kutsekeskharidust. Meil on lähiajal tulemas riigikaitselaager, milles ma ei soovi erinevatel põhjustel osaleda. Kuna riigikaitse on minu teada valikaine, kuid meil on kool selle niiöelda meie eest ära valinud, kas siis saab olla kohustuslik osaleda esmaspäevast pühapäevani kestvas laagris, et saada arvestatud hinne? Kas sellel aastal laagris mitte osalemise korral on koolil õigus nõuda laagris osalemist järgmisel aastal või keelduda õppetoetuse maksmisest? Kas juriidiliselt on mul õigus küsida kooli valitud justkui kohustusliku valikaine asendamist mõne teise võimaliku valikainega?
Ette tänades
Õpilane

Re: Kohustuslik riigikaitselaager

04 Okt 2021, 20:26

Tere

Õppetööd koolides viiakse läbi õppekavade alusel. Seega sõltub konkreetse kooli konkreetse eriala õppekavast, millised ained on valik- ja millised kohustuslikud ained. Soovitan tutvuda Teie õppeasutuse õppekavadega ja õppekorralduse regulatsioonidega.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta