Korteriühistu arve

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteriühistu arve

28 Sept 2021, 10:01

Tere

Mul on küsimus seoses arvega, mille esitas mulle korteriühistu.
Arvele on juurde tekkinud selline kulurida: KÜ juhatuse liikme tasu.
Kas korteriühistul on õigus juurde tekitada kuluridasid minu kommunaalarvele nii, et ma sellest ette ei tea?
Kas sellist kulu on üldse õigus majaelanikelt küsida?
Antud näite põhjal on mure, et ma võin igal hetkel saada uue arve, millele on mingi kulu juurde lisatud.
Olen elanud praeguses elukohas 3,5 aastat ja siiani pole sellist tasu pidanud maksma.

Re: Korteriühistu arve

28 Sept 2021, 20:47

Tere

Juhatuse liikme tasu üle peab olema otsustatud korteriomanike üldkoosolekul. Ilma üldkoosoleku vastava otsuseta on selline rida arvel õigustühine. Esiteks ei saa juhatus ise endale tasu määrata vaid seda kas juhatuse liige teeb tööd tasu eest või tasuta otsustavad korteriomanikud kui juhatuse liikme lepingu teine pool. Lisaks peab juhatus korteriühistu majandamisel lähtuma majanduskavas kinnitatud kuluridadest ja summadest. Mingeid sisse- ega väljamakseid ei saa teha kui need ei kajastu majanduskavas, mille peab olema kinnitanud üldkoosolek.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta