Panga AML/KYC osakonna päring

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Panga AML/KYC osakonna päring

08 Juul 2021, 15:36

Tere!

Olen välismaal elav eestlane. Mul olid eelmisel kuul suuremad väljaminekud ja liikumised nii Eesti kontol kui ka Eesti ja välismaa vahel. Ja nüüd selle kuu alguses sain pangalt kirja, kus nad uurivad minu ülekannete kohta ja küsivad lisaks ka minu Transferwise'i ja Paysera kontode väljavõtteid. Kas ja millisel alusel on neil õigust neid väljavõtteid minult nõuda?

Re: Panga AML/KYC osakonna päring

08 Juul 2021, 19:19

Tere

Krediidi- ja finantseerimisasutustel on Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadusest tulenevalt kohustus maandada rahapesu ja terrorismi rahastamisega seotud riske. Nimetatud eesmärgil on õigus ärisuhte väliselt juhuti tehtava tehingu puhul koguda teavet tehingus kasutatud vara päritolu kohta ja kliendi rikkuse päritolu kohta. Selleks on klient kohustatud esitama vajalikud dokumendid ja andma asjakohast teavet. Kui pank tuvastab tegevuse või asjaolud, mille tunnused osutavad kuritegelikust tegevusest saadud tulu kasutamisele, terrorismi rahastamisele või sellega seotud kuritegude toimepanemisele või sellise tegevuse katsele või mille puhul tal on kahtlus või ta teab, et tegemist on rahapesu või terrorismi rahastamisega või sellega seotud kuritegude toimepanemisega, on ta kohustatud sellest viivitamata, kuid hiljemalt kaks tööpäeva pärast tegevuse või asjaolude tuvastamist või kahtluse tekkimist, teatama Rahapesu Andmebüroole. Seega on soovitav ebameeldivuste vältimiseks nõutud dokumendid esitada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta