Eratee, avalikult kasutatav tee?

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 09 Juun 2021, 16:26

Eratee, avalikult kasutatav tee?

09 Juun 2021, 16:56

Tere mure erateede ja silla pärast mis asub antud teedel. Kolme majapidamist peavad ületama kahte eramaad ja seal asuvat silda. Kuni siiani oli kõik korras, kuni nüüd hakkas puidust sild lagunema mille eelnevalt ehitas vald. Siis selgus, et ennem avalikult kasutatav tee mis kuulus vallale on nii eramaade omanikele, kui ka tee kasutajatele muutunud valla 2008 volikogu otsusega üllatavalt erateeks. Seoses sellega lõikas vald ainsa kodutee kolmele majapidamisele ilma teatamata. Nüüd pakub vald servituudi teemat, silla käsib ise ehitada ja silla eest vastutavad, kui seal miskit juhtub maaomanikud. Maaomanikel ei ole huvi silla vastu kuna nemad seda ei kasuta ja kui ma tahaks koju sõitma peaks silla ehitama võõrale maale ja vastutama hakkavad maaomanikud. Ilmselgelt nemad seda vastutust ei taha. Kuna jõel on rannakaitse vöönd ja ka jõge võivad kõik kodanikud kasutada siis ei saa ka sillale aeda ümber teha, et sinna alla ei jää, ega üle ei sõida keegi ja oma elu ohtu ei pane. Kas pean nüüd kohtu poole pöörduma et antud volikogu otsus tühistatakse ja saaks tee eest taas vastutavaks vald. Terve uue Eesti aeg on olnud antud teega seonduv sama, ei ole midagi muutunud, et vald peaks avaliku huvide mõttes tee erateeks määrama. Antud tee tuleb põhimaanteed mööda maha keerates kuuele majapidamisele, millest esimese kolmeni valla tee ja teistele kolmele alates aastast 2008 eratee. vallaga olen suhelnud ja nemad jäävad oma mõtte juurde, et neil pole antud tee vastu huvi. Tänud ette ja äkki oskate soovitada head teede alast juristi ja mida Raplale lähemal seda parem.

Postitusi: 2103
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Eratee, avalikult kasutatav tee?

10 Juun 2021, 17:53

Tere

Küsimusest võib järeldada, et tee on olnud kogu aeg eratee, varasemalt on kohalik omavalitsus määranud tee avalikuks kasutuseks ja seejärel on avalik kasutus lõpetatud. Esmalt tuleb välja selgitada, kas kinnisasjadele on juurdepääsu võimalik lahendada mõnd mud lahendust kasutades, kuidas on juurdepääsu kinnisasjadele käsitletud planeeringutes ja kas on olemas avalik huvi silla ja tee kasutamiseks. Samuti tuleb analüüsida, millised asjaolud on sedavõrd muutunud, et kohalik omavalitsus on otsustanud eratee avaliku kasutuse lõpetada.
Praeguse kirjelduse põhjal ei pruugi foorumikeskkonnas antud nõu olla kasulik ning võib osutuda isegi vääraks. Seetõttu soovitan Teil pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel https://hugo.legal/

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta