CBD ning kriminaalhooldus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

CBD ning kriminaalhooldus

29 Mär 2021, 17:52

Tere,

Selline küsimus, et olen hetkel kriminaalhooldusalune ning keelatud on tarvitada alkoholi ja psühhotroopseid ning narkootilisi aineid. Ärevuse ning depressiooni tõttu leidsin lahenduse alternatiivi, ehk CBD õli, näol. CBD õli on soetatud Eestist poest ning lubatud THC tase on alla 0,2%.
Kriminaalhooldaja juurde minnes tehti mulle narkotest, kus THC näitas positiivset ning edasi viidi mind ekspertiisi, kus nüüd hiljemalt 2 nädala jooksul selgub kui suur see sisaldus oli. Kriminaalhooldaja keelas mul edaspidi CBD'd tarvitada ning väitis, et see on väikese THC sisalduse tõttu siiski narkootikum.

Küsimus seisneb selles, et kas kriminaalhooldaja võib piirata CBD tarvitamist edaspidi? CBD ei liigitu narkootilise aine alla ning tal puudub ka vastav mõju. Kui kriminaalhooldaja võib keelata sellist asja siis kas loa tarvitamiseks peaks saama arstilt või psühhiaatrilt?

Tänud vastuse eest!

Re: CBD ning kriminaalhooldus

31 Mär 2021, 09:03

Tere

Sotsiaalministri 18. mai 2005. a määrusega nr 73 on kinnitatud NARKOOTILISTE JA PSÜHHOTROOPSETE AINETE JA AINERÜHMADE NIMEKIRJAD. Kui Teie tarbitav CBD õli ei vasta nimekirjas Tetrahüdrokannabinooli (THC) toodud isomeeridele ja nende stereokeemilistele teisenditele, ei ole tegemist narkootilise ainega. Vastavuse või mittevastavuse selgitab tõenäoliselt ekspertiis.
Kui tegemist on siiski narkootilise või psühhotroopse ainega, on selle kasutamine lubatud vaid arsti ettekirjutusel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta