Kohtuotuse mittetäitmine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtuotuse mittetäitmine

01 Mär 2021, 11:01

Tere.

Soetasin sõiduki, millel nagu hiljem selgus, esinesid ulatuslikud puudused. Pöördusin kohtusse hagiavaldusega, saamaks tagasi sõiduki eest tasutud summa ja kaasnenud kulud.

Veebruaris 2020 langetas Harju Maakohus asjas nr 2-19-3139 otsuse, millega kostjalt / müüjalt mõisteti minu kasuks tagasi tasutud sõiduki maksumus ja kõik kaasnenud kulud.

Auto omandiõiguse tagasiminekut jms kohtuotsus ei hõlmanud. Kostja väljamõistetut ei tasunud, seetõttu alustati täitemenetlus. Üle 7000-eurosest võlgnevusest on kohtutäituril õnnestunud kätte saada mõnisada eurot.

Sõiduk, mille soetasin, on minu valduses ja registreeritud jätkuvalt minu nimele. Olen korduvalt kostjat / võlgnikku palunud, et ta võtaks sõiduki ja selle omandi tagasi. Seda tulemusetult – kostja / võlgnik ei võta valdust ega omandit tagasi.

Minu küsimused:

1. Kas mul on õigus see sõiduk sellisel kujul, nagu ta on, müüa ja saadud müügihind lahutada täitemenetluses sissenõutavast võlgnevusest?
2. Kas peaksin sellisel juhul laskma sõiduki hinnata või võin selle müüa summaga, mida ise pean selle väärtuseks sellisel, st puudustega kujul? Puudused on muuhulgas tuvastatud ka kohtumenetluse käigus läbiviidud kohtuekspertiisis.

Tänan!

Re: Kohtuotuse mittetäitmine

05 Mär 2021, 22:12

Tere

Kirjeldatud olukorras on ilmselt probleemseimaks õiglase hinna määramine. Soovitan selles küsimuses nõu pidada kohtutäituriga. Vaatamata sellele, et sõiduk registris Teie nimele on registreeritud, tuleb lepingust taganemise korral lepingu alusel saadu tagastada. Ostja peab tagastama kauba ja müüja peab tagastama raha. Seega kuulub sõiduk müüjale, ehkki tagastamine on vormistamata ja kohtutäituril võib olla võimalik seda võlgnevuse katteks võõrandada. Täpsema informatsiooni saamiseks soovitan pöörduda täitemenetlust läbi viiva kohtutäituri poole.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta