küsimus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

küsimus

09 Veebr 2021, 23:10

Tere,
üleval on võlad aastast 2005-2009,pangas näitab,et kogusumma 28 000 millegagi,olen saanud 2019 alles ametlikku tööd,kojamehena,palgaga 149 euri netos,eelmine aasta sügisest majahoidjana palgaga 495 eurot netos,ülalpeetavaid lapsi üks,teises klassis käiv,kooli viin oma transpordiga,kuna pean ise tööl olema ja bussi ei käi,11,5 km.Palgast saan kätte 450 eurot,kõik muu läheb kohtutäituritele,sealhulgas vahel makstavad lisatasud ja preemiad.
küsimus on ,et ma ei saa aru pooltest nõutavatest summadest pole isegi isikutega tuttav,kes mult nõuavad,ega pole ka depressiooni tõttu aastaid kodust väljas käinud,eriti mis puudutab nõudeid 2007-2009,ehk siis ei teagi,et üldse kohus on olnud-siis kuidas ma saaks asja lahendada,lihtsalt varsti ei jõua last enam ülal pidada,ega ennast ka?

Lugupidamisega

Re: küsimus

16 Veebr 2021, 21:54

Tere

Kuna märgite oma küsimuses, et nõudeid täidavad kohtutäiturid, peavad need olema kohtuotsusega kinnitatud. Ilmselt on kohtumenetlused viidud läbi ka sedavõrd ammu, et edasi kaevata enam võimalik ei ole.
Teie olukorras võiks olla asjakohane küsida Kohtutäiturite ja pankrotihaldusrite kojalt nimekiri Teie suhtes algatatud täitemenetlustest ning pöörduda selle nimekirjaga individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel https://hugo.legal/tasuta-oigusabi/ . Nimekirja alusel on juristiga koostöös võimalik hinnata, mis on nõuete aluseks, kas ja millised nõuded võiksid olla aegunud ning kas ja milliseid taotlusi võiks olla otstarbekas Teie olukorra kergendamiseks esitada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta