Liikluskahju ja väärteomenetlus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Liikluskahju ja väärteomenetlus

05 Veebr 2021, 12:52

Tere!

Osalesin liiklusõnnetuses, kus olen kahju kannataja pool. Liikusõnnetuse põhjustaja põgenes sündmuskohalt, kuid maha kukkus tema auto numbrimärk. Politsei on algatanud väärteomenetluse, milles on nende poolt saadetud kirja järgi tõestatud fakt, et teine pool põhjustas liiklusõnnetuse (olemas on auto numbrimärk ja teada auto omanik, kes polnud väidetavalt roolis), kuid juht on väljaselgitamisel.
Kas õnnetuse põhjustaja kindlustusel on õigus oodata ära väärteomenetluse lõpp või saaks minu auto remondiga alustada ka selle info põhjal, et liiklusõnnetuse põhjustanud auto on kinnitatud kuid juht on teadmata? Kindlustus keeldub politseile järelpäringut tegemast ja väidab, et nendel on juurdepääs mingisugusele politsei andmebaasile ning sinna pole muudatust tehtud ning see fakt, et politsei poolt on mulle tulnud kirja teel info, et õnnetuse põhjustaja auto on kinnitatud ei ole piisav.
Liiklusõnnetus juhtus 01.01.2021.
Vajadusel võin veel täpsustada asjaolusid.

Tänades!

Re: Liikluskahju ja väärteomenetlus

12 Veebr 2021, 07:32

Tere

Et kindlustusandjal tekiks hüvitamiskohustus, peab olema kahju põhjustatud sõiduk tuvastatud ja tuvastamine fikseeritud dokumendiga. On tõenäoline, et enne uurimise lõppu politsei sellist dokumenti ei väljasta. Võib ju olla, et numbrimärk ei kuulunudki kahju tegelikult põhjustanud autole.
Kui politsei uurimise käigus ei suuda kindlaks teha, millise autoga ja kelle poolt Teile kahju tekitati, võib olla tegemist kahjuga, mille on tekitanud tuvastamata auto. Kindlustusjuhtum loetakse põhjustatuks tuvastamata jäänud sõidukiga, kui kindlustusjuhtumi tõttu tekitatud kahju iseloomu arvestades võib eeldada, et kindlustusjuhtum põhjustati sõidukiga, kuid kindlustusjuhtumi põhjustanud sõiduki kindlustusandjat ei ole võimalik välja selgitada. Tuvastamata jäänud sõidukiga põhjustatud kahju hüvitab Liikluskindlustuse Fond, mitte kindlustusettevõte.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta