1. leht 1-st

Maa erastamine

Postitatud: 16 Jaan 2021, 21:32
Tere,
Kuidas käituda olukorras, kui korterelamu(12 korterit, ühistu olemas)ei saa majaalust maad erastada? Maja ei saa kanda kinnisturaamatusse. Olukord järgmine-kahe korteri omanik on korterid välja üürinud mitu aastat tagasi. Korterite omanik on nüüdseks surnud, lapsed olid alaealised ja korterid päris abikaasa. Ta on lahkunud riigist Valgevenesse(lapsed on Eestis), korteri üürnikud ei tee midagi, et omanikuga ühendust võtta. Kas pärija oleks pidanud tegema uue üürilepingu? Kogu selle olukorra taha jääb nüüd majale laenu võtmine. Maja vajab hädasti remonti-katus, fassaad, vundament, trepikojad. Maja on vana ja kui nii edasi kestab, siis ta lihtsalt kukub kokku.
Tänan ette vastuse eest.

Re: Maa erastamine

Postitatud: 21 Jaan 2021, 18:42
Tere

Korteriomanik on kohustatud teatama korteriühistule oma olemasolevate sidevahendite andmed, eelkõige telefoninumbri või elektronposti aadressi. Kui korteriomaniku elu- või asukoht erineb korteriomandi asukohast, on korteriomanik kohustatud korteriühistule teatama ka oma elu- või asukoha postiaadressi. Kui korteriomanik ei ole korteriühistule teatanud oma elu- või asukoha postiaadressi, on korteriühistul õigus lugeda tema elu- või asukohaks korteriomandi asukoht. Lisaks on korteriomanik kohustatud korraldama oma korteriomandi valitsemise ka ajal, kui ta ise viibib sellest eemal.
Kui korteriomanik on korduvalt rikkunud oma kohustusi teise korteriomaniku või korteriühistu suhtes ja kui korteriomanikud ei pea enam võimalikuks tema kuulumist korteriomanike hulka, võivad nad nõuda, et ta oma korteriomandi võõrandab. Kui kohustust rikkunud korteriomanik ei ole korteriomandit võõrandanud hiljemalt kolme kuu möödumisel nõude esitamisest, otsustab võõrandamise kohus vähemalt ühe korteriomaniku või korteriühistu hagi alusel. Otsust tehes lähtub kohus võõrandamisnõude aluseks olevatest asjaoludest.
Vajadusel edasise nõustamise saamiseks soovitan registreeruda individuaalsele õigusnõustamisele veebilehel https://hugo.legal/ Valida saab erinevate nõustamisviiside vahel, milleks on kohtumine juristiga kontoris (kontorid asuvad üle Eesti) või broneerida kontaktivaba video-, veebi- või telefoninõustamine.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist