Eluasemealune maa

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 13 Jaan 2021, 10:37

Eluasemealune maa

16 Jaan 2021, 11:51

Tere!

Elame abikaasaga Tallinnas, kus seadusest tulenevalt on eluasemealune maa vabastatud maamaksust 1500 m2 ulatuses. Meie krundi suurus ületab selle piirsuuruse kahjuks peaaegu poole võrra. Kuuldavasti plaanib riik maade ümberhindamist, mis kindlasti toob kaasa ka tuntava hinnatõusu meie maksusoodustuse alt väljas oleva maa maksumäärale. Krunt on meil mõtteliselt jaotatud pooleks. Minu küsimus teile on, et kas kinnistu mõtteliste osade vormistamine reaalosadeks oleks lahendus, kuidas vabaneda maamaksust. Kas selle tulemusena kinnistu sellisena säiliks või tekkiks 2 eraldiseisvat kinnistut?

Tänades

Postitusi: 1869
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Eluasemealune maa

21 Jaan 2021, 18:28

Tere

Mõtteliste osade reaalosadeks vormistamine toob kaasa kaks eraldi kinnisasja. Siin võib olla takistuseks juba piirkonna detailplaneering. Kui aga maakorralduslikult ja detailplaneeringu kohaselt on eraldi kinnisasjade moodustamine võimalik, tuleb maamaksuvabastuse saamiseks silmas pidada, et kodualuse maa maamaksusoodustuse saamiseks on vajalik 1. jaanuari seisuga nelja asjaolu üheaegne esinemine:
  isik peab olema maa omanik või maa kasutaja maamaksuseaduse § 10 mõistes (selle juhendi punktides 1.1–1.4 loetletud isikud);
   maa peab olema elamumaa sihtotstarbega või maatulundusmaa sihtotstarbega maa koosseisu kuulub õuemaa kõlvik;
    maal asub hoone;
     maal asuvas hoones on maa omaniku või maa kasutaja püsiv elukoht vastavalt rahvastikuregistrisse kantud elukoha andmetele.
     Antud teemal saab rohkem informatsiooni Maksu- ja Tolliameti veebilehel https://www.emta.ee/et/eraklient/maa-me ... amaksust#6

     Lugupidamisega

     Tiina Mölder
     jurist

     Vasta