kinnisvara müüja õiguskaitse

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

kinnisvara müüja õiguskaitse

15 Jaan 2021, 09:34

Tere!

Mure selline, et aasta tagasi sai müüdud kodu. Ostja soovis lisaks tehingule veel ATV, murutraktorit jne. Tutvusid nad kinnisvaraga ostu eelselt 3 x ja kinnivaramaakleri juuresolekul. Samuti hindas panga ekspert laenu saamiseks põhjalikult maja ja kõrvalhooned ära. Kuu möödudes hakkas tulema erinevaid nõudmisi põrandast, vundamendist, elektrist, veesüsteemist jne. Hakati rõhutama varjatud puudustele. Võtsin tol korral kohe ühendust maakleriga. Kuna pahatahtlikult keegi käitunud pole ja põhjalikult on selgitatud ostetud kinnisvara hetke olukorda. Poole aasta möödumisel sain uue teate, et lepingus on kirjas 20Ax3 aga tegelikult on majas 16Ax3. Tõesti on notarilepingusse ekslikult kirja saanud 20A, ei tea kuidas selline viga ja kuidas mina ega maakler seda ei märganud. Võtsin ühendust Eesti Energiaga ja uurisin ampri tõstmise võimalusi ent alajaam on kaugemal kui 400m kohapelset võimsust pole A tõstmiseks. Vastasin ka ostjale, et minul võimalusi ja lahendust pole välja pakkuda. Nüüd 13.01.21 sain õigusbüroost kirja, kus palutakse koheselt tasuda ostja arveldusarvele 10800 euri, kuna ta on võtnud pakkumise liini ehitamiseks ja tarbimiskohas võimsuse 4A võrra tõstmiseks. Vastasin järgnevalt: et olen nõus ainult Eesti energia arveldusarvele tehtud tööde eest tasuma ja seda pikaajalise maksegraafikuga. Leian, et liini ehitus ei ole põhjendatud.Rääkisin ka lastega ja oleme seda meelt, et ostaks kodu tagasi aga müügist taganemise saab algatada ainult ostja (või olen seda valesti seadustest välja lugenud). Mina müüjana tunnen, et ostajad on minul olemasolevat tervislikku seisundit juba kahjustanud sedavõrd, et ma osalise töövõimega muutun täiesti töövõimetuks. Milline on teie soovitus kelle poole või isegi õigemini millise firma või konkreetese isiku poole pöörduda.

Lugupidamisega

Re: kinnisvara müüja õiguskaitse

21 Jaan 2021, 17:50

Tere

Kui lepingusse on eksikombel sattunud vale elektrivõimsus, tuleb vaadata kuidas avaldati vastavaid andmeid lepingueelsetel läbirääkimistel, kuidas oli informatsioon kajastatud müügipakkumises, kuidas panga jaoks tellitud hindamisaktis jne. Kui ilmneb, et kõik muud dokumendid toetavad Teie seisukohta, et lepingusse on selline number sattunud kellegi eksimuse tõttu, ei pruugi olla ostja nõue õigustatud.
Kõigi asjaolude ja ostja nõude õiguspärasuse hindamiseks soovitan registreeruda individuaalsele õigusnõustamisele veebilehel https://hugo.legal/ Valida saab erinevate nõustamisviiside vahel, milleks on kohtumine juristiga kontoris (kontorid asuvad üle Eesti) või broneerida kontaktivaba video-, veebi- või telefoninõustamine.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta