Korteri omanik välismaal

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Dets 2020, 21:29

Korteri omanik välismaal

11 Jaan 2021, 18:47

Tere.
Mul on selline küsimus, et kortermajas on korteri omanikud välismaal ja ei ole maksnud juba aastaid neile esitatud arveid.
Korterid seisavad tühjalt ja juhatusel ei ole mingeid kontakte korterite omanike kohta, võlad aga kasvavad.
Mida ja kuidas saab juhatus selliste korteritega teha.

Postitusi: 1883
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Korteri omanik välismaal

15 Jaan 2021, 18:23

Tere

Kui korteriomanik ei täida oma kohustust ja ei tasuühistu esitatavaid majanduskulude arveid, saab võlgnevuse sisse nõuda, sarnaselt igasuguse muu võlgnevusega, kohtu kaudu. Selleks on vajalik teada korteriomaniku isikuandmeid ja vähemalt e-posti aadressi. Kostjate kontaktandmeid on võimalik paluda ka kohtul välja selgitada, ent sel juhul tuleb taotluses korrektselt kirjeldada mida andmete saamiseks on tehtud ja miks see pole õnnestunud.
Nõuet esitades tuleb silmas pidada, et tsiviilõigusliku nõude aegumise tähtaeg on kolm aastat. Vanemate arvete tasumist saab küll nõuda, ent võlgnikul on õigus esitada aegumise vastuväide ja kohustuse täitmisest keelduda.
Siiski soovitan kõiki asjaolusid arvestava õigusnõustamise saamiseks ja vajadusel ka dokumentide koostamiseks registreeruda individuaalsele õigusnõustamisele, tehes seda veebilehel https://hugo.legal/ Valida saab erinevate nõustamisviiside vahel, milleks on kohtumine juristiga kontoris (kontorid asuvad üle Eesti) või broneerida kontaktivaba video-, veebi- või telefoninõustamine.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta