Kingitud raha.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kingitud raha.

04 Jaan 2021, 11:40

Tere.
Minu vanemad soovivad mulle üle kanda suurema summa raha, mille nad ise on saanud tagastatud maa müügist.
Nende jaoks on see raha tulumaksuvaba, aga kas mina pean saadavalt summalt tulumaksu maksma?

Kui ma soovin osa sellest summast kanda üle oma tütre arvele, kas siis tema peab sellelt veel omakorda tulumaksu maksma?

Olen abielus ja meil on abikaasaga ühisvara. Kas see raha mille minu vanemad kannavad mulle üle kanda, muutub automaatselt meie ühisvaraks või on see minu lahusvara?

Vastust ootama jäädes.

Re: Kingitud raha.

10 Jaan 2021, 22:41

Tere

Pereliikmete vahel kingitud raha maksustamisele ei kuulu. Samuti ei moodustud abielu jooksul tasuta käsutuse (kinkimine, pärimine) teel saadud varast abikaasade ühisvara, vaid see jääb selle abikaasa lahusvaraks, kellele kinge tehti.
Maksuhaldur võib pistelise kontrolli käigus pangakontole laekunud summa kohta aru pärida, siis peab olema valmis tõendama, et tegemist oli kingitusega. Samuti peab olema valmis ühisvara jagamisel tõendama, et summa ei kuulu ühisvara hulka, kuna on kingitud ühele abikaasadest.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: Kingitud raha.

11 Jaan 2021, 09:33

Tere.
Tänan vastuse eest.
Sooviksin täpsustada, kas panga väljavõte, kus on näha raha üle kandja, on piisav või oleks vaja sõlmida ka notarjaalne kinkeleping?

Lugupidamisega.

Pirje Pärna

Re: Kingitud raha.

15 Jaan 2021, 17:40

Tere

Panga väljavõte ja vanemate valmisolek vajadusel kinkimist kinnitada on piisav. Notariaalne leping ei ole vajalik.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta