Liiklusõnnetus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Liiklusõnnetus

10 Dets 2020, 20:07

Tere,

Paluks teie abi seoses äsja juhtunud liiklusõnnetusega.
Juhtu siis nii:
Mina sõitsin elektritõukerattaga mööda kõnniteed ning minule pööras ootamatult sõiduteelt ette auto. Pidurdada ma ei jõudnud ning toimus kokkupõrge. Mina näen, et süüdi on ainult autojuht kuna mina liikusin 20km/h mööda kõnniteed ning autojuht ei veendunud oma manöövri ohutuses ja keeras mulle ette könniteele.
Mõni päev hiljem läksin kutse peale politseisse kuna sündmuskohalt viidi mind kiirabiga ära. Politsei ütles, et süüdi mõlemad. Mis täpsemalt autojuhi rikkumine oli, seda mulle ei õeldud. Minule koostati väärteoprotokoll ls § 25 lg 1 rikkumise kohta. Rikkumine siis tähendaks, et ma ei ületanud ristuvat sõiduteed jalakäija kiirusel. Mina arvan, et ma ei ületanud üldse ristuvat sõiduteed. Mina arvan, et autojuht ületas ristuvat kõnniteed. Kuna minu rikkumine kõnetab puhtalt sõidutee ületamist siis tahaks teada, kas see on sõidutee mida ma oleksin ületanud. Mina arvan, et tegemist kõnniteega.
Liiklusseadus ütleb et, kõnnitee on jalakäija ja tasakaaluliikuriga liiklemiseks ettenähtud ja äärekiviga või muul viisil sõiduteest või jalgrattateest eraldatud teeosa, mis võib olla tähistatud asjakohaste liiklusmärkide või teekattemärgistega.
See roosa tee seal pildil tundub küll kenasti eristatud ala olema, on siis kõnnitee?
Manusena lisatud pilt kus siis õnnetus toimus.
Mina tulin tõukerattaga pildi poole vaadates vasakult mööda könniteed ning auto tuli paremalt mööda sõiduteed ning hakkas parklasse keerama.
Kas see roosa ala seal on kõnnitee või sõidutee? Kui ma liiguksin pildi suhtes mööda kõnniteed vasakult paremale, kas see siis oluks ristuva sõidutee ületamine?

Paluks siis teie arvamust asjale. Ise soovin esitada väärteoprotokollile vastulause kuna ei tunne, et tegu oli ristuva sõidutee ületamisega.
õnnetuskoht.jpg
õnnetuskoht.jpg (79.4 KiB) Vaadatud 1047 korda

Re: Liiklusõnnetus

16 Dets 2020, 23:11

Tere

Teie edastatud foto järgi saab asuda seisukohale, et auto keeras sõiduteelt parklasse. Liiklusseaduse kohaselt on parkla sõidukite parkimiseks ettenähtud ehituslikult või liikluskorralduslikult kujundatud ala, mille moodustavad parkimiskohad ja neid ühendavad teeosad. Kahjuks ei ole foto järgi tuvastatav kas Teie liikusite kõnniteel või jalgteel. Vastuse sisu see ka ei muuda. Erinevad on vaid Liiklusseaduse sätted.
Ehk siis auto sõitis sõiduteel ja Teie liikusite kõnni- või jalgteel. Sündmuskohal need teed ristusid. Kuna foto järgi saab tuvastada, et tegemist on kahe sõidutee ristumise kohaga, üks kulgeb paralleelselt kõnniteega ja teine on osa parklast, tuleb nõustuda politseinikega, et tegemist on ristuva sõiduteega või sõiduteega lõikuva jalgteega. Liiklusseaduse kohaselt peavad sõiduteega lõikumise kohale mööda jalgratta- ja jalgteed lähenev jalgrattur ja tasakaaluliikuri juht ning mööda jalgrattateed lähenev jalgrattur, tasakaaluliikuri juht, pisimopeedi- ja mopeedijuht vähendama kiirust. Jalgrattur, tasakaaluliikuri juht, pisimopeedi- ja mopeedijuht peavad sõidutee ületama jalakäija tavakiirusega (LS § 31 lg 9). Seega ei ole Teie kirjeldatud asjaoludel vaide esitamisel tulemuslikkuse väljavaateid.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta