Parkimine.Aeg kellal pole üheselt mõistetav

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 06 Dets 2020, 20:01

Parkimine.Aeg kellal pole üheselt mõistetav

06 Dets 2020, 21:00

Alustasin parkimist 30.11.2020 kell 14:10 Tartus, Ujula, 4 parklas (tähistatult 3h tasuta). Parkimiskellal keerasin suure ja väikese osuti kahe peale ning asetasin auto armatuurlauale nähtavale kohale juhipoolses osas. Parklasse auto juurde naastes, kell 15:14( tegin ka pildi), oli kojamehe vahel leppetrahv, kus kirjas:” Parkimistasu on maksmata” ja “Aeg kellal pole üheselt mõistetav”

Esitasin nõuetekohase vaide samal päeval. Tuli ka vastus, millega ma ei taha nõustuda. Kuna ka mehhaanilisel kellal paiknevad mõlemad osutid
sisuliselt numbril kaks. Tõsi, tunniosuti on liikunud veidi üle kahe ( nii mõni millimeeter).

Kui parkimiskella tunniosuti asetseb numbril kaks ja minutiosuti asetseb samuti numbril kaks, on mõistlikul inimesel võimalik üheselt järeldada, et tähistatud kellaaeg on 14.10. See, et mehhaanilisel kellal ei saa osutid kunagi paikneda täpselt sellises asendis, ei muuda parkimiskellaga tähistatud kellaaega mitmetitõlgendavaks.

Isegi kui võtame ajaliselt kehvema versiooni, et kellalt sai väljalugeda aja 13:10, siis kehtis leppetrahvi vormistamise hetkeks, mis on 14:41, veel 3 tunnine tasutaparkimise õigus.

Kas antud nõudel on alust?

Postitusi: 1883
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Parkimine.Aeg kellal pole üheselt mõistetav

11 Dets 2020, 20:27

Tere
Kuna mainite oma küsimuses leppetrahvi, võib eeldada, et tegemist on eramaal asuva parklaga. Sellisel juhul saate esitada avalduse tarbijavaidluste komisjonile, et saada erapooletu kolmanda isiku hinnang ja lahendus tekkinud erimeelsustele. Kahjuks ei ole foorumi tingimustes võimalik hinnata kas parkimiskell oli üheselt või mitmeti mõistetav. Et saada juristi hinnangut nii parkimiskella loetavusele kui sellest tulenevale õiguslikule olukorrale soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele. Otselink broneeringu keskkonda on: https://hugo.legal/broneeri

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta