Naabritevaheline aed

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 18 Nov 2020, 15:55

Naabritevaheline aed

18 Nov 2020, 15:58

Tere! Küsimus.
Kahte eramaja eraldab teineteisest aed. Aed on aga nii kokku kukkunud juba, et oleks vaja välja vahetada. Naaber aga ei vasta kirjadele ja kui ukse taha lähen, siis ütleb iga kord, et õhtul räägib mehega. Seda ta teeb juba 2 aastat. Kuhu poole peaks pöörduma või mida teha, et saaks temalt pool aia raha. Ei ole nõus kõike ise maksma, kuid oleme valmis tegema ise uue aia, ilma, et naabritelt tasu küsiks.

Tänan.

Postitusi: 1883
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Naabritevaheline aed

26 Nov 2020, 00:06

Tere

Kui kaks kinnisasja on teineteisest eraldatud müüri, heki, kraavi, peenra või muu sellise asjaga, on see naabrite ühiskasutuses, sõltumata asja kuuluvusest. Nii on ühiskasutuses ka piiril paiknev aed. Kui sellist piiril paiknevat rajatist kasutavad mõlemad naabrid, kannavad nad korrashoiukulud võrdselt. Seega on Teil õigus aia korrastamise kulusid nõuda. Seda soovitan teha kirjaliku pöördumisega, kuna olete märkinud, et suulisele ei vastata. Kui läbirääkimised tulemusi ei anna, saab nõude esitada ka kohtu kaudu.
Enne kohtusse pöördumist soovitan aga konsulteerida juristiga individuaalsel õigusnõustamisel, vajadusel saab jurist ka kohtule sobiva hagiavalduse koostada. Individuaalsele õigusnõustamisele saab registreeruda veebilehel https://hugo.legal/
Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta