OÜ osanik

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 5
Liitunud: 22 Sept 2015, 22:49

OÜ osanik

03 Nov 2020, 00:23

Tere,
olen OÜ osanik ja mind ignoreeritakse. Ma ei tea mis ma pean ette võtma, sest mind ei kutsuta koosolekule ega vastata mu kirjadele. Sellest on vähe kui ütlete, et juhatus peab seda tegema. OÜ-s on 9 osanikku, nii ey mina oma ühe häälega ei otsusta midagi. Kuhu ja kelle poole pean ma pöörduma?

Postitusi: 1883
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: OÜ osanik

06 Nov 2020, 19:20

Tere

Tänan Teid esitatud küsimuse eest. Äriseadustiku § 166 on sätestatud osaühingu osaniku õigus teabele. Nimelt on osanikel õigus saada juhatuselt teavet osaühingu tegevuse kohta ja tutvuda osaühingu dokumentidega. Juhatus võib keelduda teabe andmisest ja dokumentide esitamisest, kui on alust eeldada, et see võib tekitada olulist kahju osaühingu huvidele.
Osanik võib juhul, kui juhatus keeldub teabe andmisest või dokumentidega tutvumise võimaldamisest, nõuda, et tema nõudmise õiguspärasuse üle otsustaks osanike koosolek, või esitada kahe nädala jooksul, alates juhatuse keeldumise saamisest, või nelja nädala jooksul, alates taotluse esitamisest, kui juhatus sellele ei ole vastanud, hagita menetluses kohtule avalduse juhatuse kohustamiseks teavet andma või dokumentidega tutvumist võimaldama. Kuna kohtusse pöördumisel on oluline tõendada, et seda on tehtud seadusega lubatud tähtaja jooksul, soovitan oma nõudmise juhatusele esitada vähemalt e-posti teel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta