KÜ majandamine

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 30 Sept 2015, 12:21

KÜ majandamine

01 Nov 2020, 15:17

Tere,

Mul on küsimus seoses KÜ remondifondi kasutamisega.

Nimelt seoses 2019 aasta majandusaasta aruande esitamisega, ilmnes fakt, et tehtud remontööd on ilmselgelt üle makstud.

Ma saan aru, et kui on avariilised tööd siis sellisel juhul ei ole vaja ühistu juhatusel kooskõlastust remonttööde hinna sobivuse kohta?

Kuidas on mitte avariiliste töödega? Praegu on meil vahetatud ära üks püstak avariiliselt ja kaks tükki nn plaanitud töödena, tööde maksumus on ca 2,5 korda kallim kui oleks olnud kui ühistu juhatus oleks võtnud hinnapakkumised erinevatelt ettevõttetelt mitte jäänud kindlaks ühele. Kas on mingi seaduse punkt millele ma võiksin nõjatuda antud küsimuses? st. et ühistu oleks pidanud võtma hinnapakkumised ka mujalt ja pidama nõu ka ühistu liikmete enne otsustamist, kellelt tööd tellib. Praegusel juhul tundub nagu raha oleks lihtsalt välja kanditud. Seal juures veel öeldes, et nad teevad oma tööd hästi ja kõik on nendega rahul. Minu jaoks ei ole see piisav selgitus miks on tööd ülemakstud, miks ei ole pakkumisi mujalt võetud ja miks ei ole ühistu liikmetega kooskõlastatud. Praegusel juhul selle raha eest, mis meil on makstud kolme püstaku vahetuse eest, oleks saanud terve maja püstakud ära vahetada... meil on väike ühistu ja iga sent on arvel.

Ette tänades,

Postitusi: 1883
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: KÜ majandamine

06 Nov 2020, 19:08

Tere

Tänan Teid esitatud küsimuse eest. Vastus Teie küsimusele peitub üldkoosoleku otsuses, millega kinnitati majanduskava. Majanduskavaga lepitakse kokku kõik korteriühistu tulud ja kulud, tegemist on nii-öelda ühistu eelarvega, mille koostab juhatus ja kinnitab üldkoosolek. Juhatusel on pädevus toimetada majanduskava alusel. Teisiti on aga lood, kui kulutused ületavad majanduskavas algselt kokku lepitu. Kui kaasomandi eseme säilitamiseks vajalike kulude kandmine ei ole kehtiva majanduskava alusel võimalik, on korteriühistu juhatus kohustatud koostama uue majanduskava ja kutsuma kokku korteriomanike erakorralise üldkoosoleku uue majanduskava kehtestamiseks
Ehitusliku või muu kaasomandi eseme korrashoiuks vajalikust muudatusest suurema ümberkorralduse tegemist ei saa otsustada tavapärase valitsemise raames, vaid selleks on vaja korteriomanike kokkulepet.
Kui ilmneb, et juhatus on oma volitusi ületanud ja toiminud teisiti kui üldkoosolekul on majanduskava kehtestades või töid kavandades kokku lepitud, on juhatus oma tegevusega ühistule kahju tekitanud ja tekitatud kahju saab talt välja nõuda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta