annetus eraisikult eraisikule

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

annetus eraisikult eraisikule

31 Okt 2020, 13:22

Tere!

Pöördun teie poole, et saada infot annetuste laekumise kohta eraisiku kontole.
Olen eraisik ja vabal ajal tegelen kodutu loomade päästmisega. See tähendab, et ostan neile toitu, maksan raviprotseduuride eest jne. Minu sõbrad ja tuttavad toetavad minu tegevust ja saadavad mulle abiraha nö annetusi. Ostan loomadele vajalikke asju, esitan sõpradele tšekke ja väljavõtteid. Sõpradel on siiras soov mind aidata ja nende tegevus on vabatahtlik.

Seoses sellega tekib küsimus, kas eraisik tohib sõpradelt ja tuttavatelt abiraha korjata enda kontole?
Kui raha korjamine eraisikult eraisikule ei ole keelatud, siis äkki on mingi piir, alates millest aktsepteeritakse seda kindlasti minu tuluna?
MTÜ loomiseks ei ole praegu valmis, sest minu tegevus ei ole nii mastaapne.
Soovin teie nõuannet just seoses eraisiku kontoga ja tahaksin teada, mis räägib sellest seadus.
Tänan

Re: annetus eraisikult eraisikule

31 Okt 2020, 20:13

Tere

Eraisiku jaoks ei ole teise eraisiku või juriidilise isiku tehtavad kingitused ja annetused maksustatavad. Kui kingituse teeb juriidiline isik, peab ta ise sellelt tulumaksu maksma ning eraisiku juures seda teist korda ei maksustata.
Maksuamet võib teostada pistelist kontrolli ja kui Teie kontol kajastuvad oluliselt suuremad summad kui tuludeklaratsioonil, küsida summade kohta selgitusi. Siis on maksumaksja ülesanne tõendada, et saadud sissetulek ei kuulu maksustamisele. Kuidas täpselt seda tõendatakse ei ole seadusandlikult määratud. Soovitada saab aga võimalikult täpset tegelikkusele vastavat selgitust maksekorraldusel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta