Kautusteatis

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kautusteatis

21 Sept 2020, 09:12

Tere,

Mul on korter, kus enne Ostu-müügi lepingu sõlmine, endiline omanik sai erakorralise üldkoosolekul otsus, et korteri realosa muutaks suuremaks ( sissepääsu ees asuv esik kuulub minu korterisse, kuna teistel on oma sisupääs ja see korteri sisupääs ei kasuta) .
Antud dokumentide plus maja projekti andmete järgi endiline omanik sai Kasutusteatis.
Kinnitusraamatu järgi on vana anmeid, vaid kasutusteatise järgi korteri suurus vastab realsuse.

Hetkel seisuga probleem on selles, et teine korteri omanik tahab saada endale minu koridori võtt, kuna tal seal on mõtteline osa.

Ma saan aru, et tal on õigus, kuna Kinnitusraamatu andmeid ei ole parandatud.

Vaid Maja projekti järgi koridor on minu oma, Kasutusteatis on olemas, ja pank oli hüpoteeg antud korteri tervikuna (ehk koridoriga ),

Seoses sellega soovin uurida, mis õigused annab mulle Maja projekt ja see Kasutusteatis?
Kas ma võin keelduda võtmene andmist? Mille alusel?
Kas hüpoteekipidaja nõusolek pidi olema selleks ka?

Ettetänades,

Re: Kautusteatis

26 Sept 2020, 13:01

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.

Kirjeldatud asjaoludest selgub, et muudetud on eriomandite kokkulepet ja see on jäänud kinnistusregistrisse kandmata. Sellisel juhul on vajalik kinnistusregistri andmed tegeliku olukorraga vastavusse viia. Kuna ilmselt muutub eriomandi suurenemisega ka Teie osa kaasomandist, on selleks vajalik kõigi kaasomanike nõusoleks. Võimalik, et see on juba ka antud, ainult kanne on tegemata. Selguse saamiseks soovitan pöörduda KÜ juhatuse poole.
Kui tekib vajadus asjaajamisel korrektseid dokumente koostada või vajadus kaasabile teiste kaasomanike nõusoleku saamisel, soovitan pöörduda individuaalsele nõustamisele registreerudes veebilehel https://hugo.legal/
Küsimusele kas naabril on õigus võtit nõuda saab vastata, kui on teada eriomandi kokkuleppe asjaolud. Pigem siiski võib arvata, et naabril sellist õigust ei ole. Kinnistusraamatu kanne on oluline kolmandate isikute jaoks. KÜ liikmetele kehtib KÜ otsus ka siis kui seda ei ole kinnistusregistrisse kantud.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta