Kohtutäituri arest.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtutäituri arest.

01 Sept 2020, 09:39

Tere.
Sain see kuu 19.08 koondamise.Kuna mul on võlad siis minu lõpparvest võeti 20% ja saadeti see kohtutäiturile.Panin ka ennast kohe töötukassase kirja.
Kuna minu arve on vaba limiidiga ehk,siis saan kätte iga kuu miinimumi.See kuu sai minu konto limiit täis.Töötukassa saatis mulle koondamiskindlustuse
raha mis läks otse kohtutäiturile.Kui võtsin kohtutäituriga ühendust siis vastus oli algul selline et,ma ei saa seda raha tagasi.Nüüd saatis uue kirja et vaatab läbi ja otsus tuleb kuu aja jooksul.Kas kohtutäituril on õigus mult see raha täies mahus ära võtta?
Kui ei siis mis ma teha saaks et see raha ikkagi tema käest kätte saada?
Lugupidamisega.
A.Rohtma.

Re: Kohtutäituri arest.

07 Sept 2020, 10:38

Tere

Sissetuleku arestimist ja arvelduskontole kantava sissetuleku arestimist reguleerivad täitemenetluse seadustiku § 132-133. Teie juhtumi puhul on kohaldatav TMS § 133 lg 1 ülanumbriga 1, mille kohaselt kui võlgniku kontole kantakse korraga enam kui ühe kuu sissetulek, on kohtutäitur kohustatud tühistama võlgniku avalduse alusel kolme tööpäeva jooksul konto arestimise ulatuses, mis tagab võlgnikule iga ettemakstud kuu kohta arestimisele mittekuuluva sissetuleku, järgides käesoleva seadustiku §-des 131 ja 132 sätestatud piiranguid. Kui võlgniku kontole kantud sissetuleku kasutamise perioodi ei ole võimalik kindlaks määrata, tagab kohtutäitur võlgnikule ühe kuu kohta arestimisele mittekuuluva sissetuleku. Te peaksite tegema kohtutäiturile avalduse taotlemaks mittearestitava summa suurendamist ja esitama dokumendid (töötasu või lõpparve arvestus), mis tõendavad, et Teie kontole on kantud mitme kuu sissetulek.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta