Küsimus seotud kaasvalduse ja -kasutusega.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Küsimus seotud kaasvalduse ja -kasutusega.

31 Aug 2020, 13:57

Tere. Mina olen kinnistu ( maa ja elamu) ainuomanik kuid meil on teise inimesega kahe peale selle kinnistu peale kaasvaldus ja -kasutus õigus.( ei ole isiklik kasutusõigus) Küsimus on selles, et kui mina soovin seda kinnistut näiteks müüa või kinkida kas ma saan seda teha kui ainuomanikuna iseseisvalt, ei pea arvestama teise kaasvaldaja ja -kasutajaga? Ja kas siis sellel teisel isikul kaob kinnistu ümbervormistamisel uuele omanikule, kaasvaldus- ja kasutusõigus? Ja veel küsimus, kas on võimalik vabatahtlikult loobuda oma kaasvalduse ja -kasutusõigusest, kui elukoht on mujal ja ei soovi seda kinnistut tulevikus kasutada ning mis selleks tegema peab, et saaks loobuda?

Re: Küsimus seotud kaasvalduse ja -kasutusega.

31 Aug 2020, 21:58

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Kui kaasvaldus ja kaaskasutus on kantud kinnistusraamatusse, kehtib see edasi ka pärast kinnisasja võõrandamist. Võõrandamist see iseenesest ei välista, ent tuleb arvestada, et uuele omanikule jääb sel juhul võõras isik vara kaaskasutajana.
Oma õigusest on alati võimalik loobuda, liiatigi kui õigus on selle omaja jaoks kaotanud igasuguse tähenduse. Õigusest loobumise vorm peab olema sama, mis õiguse kehtestamisel oli.

Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta