Sõiduki registrist maha kandmine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Sõiduki registrist maha kandmine

30 Juun 2020, 18:24

Tere,

Küsimus selline kuidas ma saan sõiduki maanteeameti registrist maha kanda kui autot enam ei eksisteeri? Lugu siis selline ema ostis auto ja pani auto omanikuks kirja minu nime ja enda kui vastutav kasutaja ja noorema venna kui kasutaja. Emal oli minu poolt antud volitus millegi muu jaoks aga kahjuks see ka lubas minu nimel autot osta. Sõiduk osteti Eestis ja siis viidi Soome. Noorem vend lammutas ise auto ja müüs juppidena maha paar aastat tagasi, pabereid tal selle kohta pole. Ka puudub registreerimismärk ja registreerimistunnistus. Kas mu vennal oli õigus sõidukit ilma minu teadmata/lubata lammutada?

Ette Tänades

Re: Sõiduki registrist maha kandmine

06 Juul 2020, 18:16

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Teie küsimusest võib järeldada, et registrist kustutamisel on takistuseks lammutustõendi puudumine. Esmalt tuleb märkida, et tõendi vajadus sõltub selles, millal sõiduk on lammutatud. Lammutustõendit ei pea esitama sõiduki, mis on lammutatud või hävinud enne 2004. aasta 1. maid, registrist kustutamiseks.
Teie jaoks võib olla lahenduseks sõiduki kustutamine seoses selle võõrandamisega teise riiki, emale. Kui sõiduk kustutatakse registrist seoses omaniku elama asumisega või sõiduki võõrandamisega teise riiki, tuleb registreerimismärk tagastada liiklusregistri büroole.
Rohkem sõiduki registrist kustutamisest saab lugeda Maanteeameti veebilehel https://www.mnt.ee/et/soiduk/registreer ... ustutamine


Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Re: Sõiduki registrist maha kandmine

06 Juul 2020, 18:32

Tere!

Tänan Teie vastuse eest.

Aga kas minu vennal kui registreeritud kasutajana oli õigus auto Soome viia ja siis lammutada ja juppidena maha müüa?

Ette Tänades

Re: Sõiduki registrist maha kandmine

08 Juul 2020, 16:44

Tere

Üigus vara käsutada on selle omanikul või tema volitatud esindajal. Kui Te vennale võõrandamiseks volitust ei ole andnud ei olnud tal ka õigust Teile kuuluvat vara müüa ega muul moel kahjustada. Märgitud kasutusõigus on siiski vaid õigus sõidukit eesmärgipäraselt kasutada, ehk sellega sõita.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta