1. leht 1-st

Ehitisregister

Postitatud: 12 Mär 2020, 23:45
Tere!

Mul on küsimus seoses ehitisregistriga. Kas on võimalik, et ehitisregistris on kaks kannet ühe faktilise hoone kohta (maja on ehitatud enne 1970). Üks kanne on ridaelamu, teine kanne on määramata hoone. Esimene kanne oli hooneregistris ja sama kanne oli ümber tõstatud hiljem ehitisregistrisse, teine aga oli tehtud selle aasta alguses. Kas selline olukord on seaduslik, et on kaks kannet? Kuhu tuleks sellise küsimuse lahendamiseks pöörduda?

Tänan vastuse eest.

Re: Ehitisregister

Postitatud: 19 Mär 2020, 11:45
Tere

Ehitisregister, nagu iga teinegi register, peab sisaldama õigeid andmeid. Kindlasti ei saa õigeks pidada sama hoone topeltkannet.
Ebaõigete või puudulike registriandmete korral esitab andmeandja registrile õiged andmed. Andmete parandamisel märgitakse registriparanduskande teinud isiku nimi, paranduse tegemise aeg ja paranduse tegemise põhjus. Andmeandjatena nii füüsilisi kui juriidilisi isikuid, riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutust ja teisi Ehitisregistri põhimääruses nimetatud isikuid õigusaktides sätestatud korras. Käesolevas olukorras soovitan esmalt pöörduda kohaliku omavalitsuse poole, selgitamaks välja kas tegemist on tõepoolest topeltkandega. Kohalik omavalitsus saab Teid ka vajadusel andmete parandamisel abistada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist