Juhatuse liige blokeeris pangakontole sissepääsu

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Juhatuse liige blokeeris pangakontole sissepääsu

19 Veebr 2020, 19:00

Tere!

Meil on osaühingus 50/50 osalus. Oleme mõlemad ka 50/50 juhatuse liikmed. Teine juhatuse liige on Leedust ja ka pangakonto on avatud Leedus. Ta blokeeris paar päeva tagasi mu sissepääsu kontole. Mida ma teha saaksin? Kelle poole pöörduda?
Pangast öeldi, et nemad ei saa mind aidata, sest vaid konto avaja saab mulle sisenemiseks õiguse anda. Samas olin selle hetkeni ka ettevõtte tegevjuht.
Lühidalt öeldes puksiti mind mu ettevõttest välja. Ettevõte on registreeritud Eestis.

Ma ei soovi enam ettevõttesse naasta, sest ilmselgelt koostöö teise juhatuse liikmega on nüüdsest alates võimatu, aga sooviksin siiski ta oma tegude eest vastutama panna ja kasvõi saamata jäänud palk mulle kinni maksta.

Tänan vastuse eest!

Re: Juhatuse liige blokeeris pangakontole sissepääsu

27 Veebr 2020, 12:59

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Kahjuks on Teie küsimus foorumi formaadi jaoks liiga nüansirohke. Detailse nõustamise saamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes selleks veebilehel www.juristaitab.ee
Kuidas esitada saamata töötasu nõue sõltub selles kas Teil on tööleping või juhatuse liikme leping. Töölepingule kohaldatakse töölepingu seaduse sätteid ja vaidlust saab lahendada töövaidluskomisjonis, juhatuse liikme leping on võlaõiguslik leping, kohaldub võlaõigusseaduses sätestatu ja nõudeid saab esitada vaid kohtus.
Kui Te ei soovi enam tegevust jätkata, tuleks esitada Teiega lepingu sõlminud organile lepingu ülesütlemis avaldus.
Kui soovite oma osalusest äriühingus lõplikult loobuda, saab seda teostada osa võõrandades (müües või kinkides) kas teisele osanikule või, äriseadustikust tulenevat järgides, kolmandale isikule.


Parimate soovidega
Tiina Mölder
HUGO OÜ jurist

Vasta