Tähtajalise üürilepingu lõpetamine

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Sept 2016, 22:12

Tähtajalise üürilepingu lõpetamine

19 Dets 2019, 17:53

Tere!

Sõlmitud on tähtajaline üürileping ning üürnik on korrektselt täitnud lepingu tingimusi, kuid üürileandja soovib sellegipoolest üürilepingu ennetähtaegselt lõpetada. Üürileandjal toob põhjuseks selle, et soovib korterisse ise tagasi kolida.
Küsimus siis selles, et kas üürileandja saab niiviisi üürilepingu üles öelda ja kas üürnikul on võimalik nõuda üürileandjalt ka hüvitist lepingu ennetähtaegsel lõpetamisel?

Postitusi: 1652
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Tähtajalise üürilepingu lõpetamine

30 Dets 2019, 22:19

Tere,

Nagu lepingu sisust tuleneb, ei ole pooltel õigust öelda leping üles korraliselt. Seega saab olla tegemist vaid lepingu erakorralise ülesütlemisega. Erakorraline ülesütlemine eeldab aga erakorraliste ja ettenägematute asjaolude esinemist.
Kui üürilepingu ülesütlemise vajadus on tingitud ülesütlemist taotlevast lepingupoolest tulenevatest asjaoludest, toob VÕS § 313 lg 1 rakendamine endaga kaasa üürilepingu rikkumise ning sellest tulenevalt võib ülesöelnud poolel tekkida kahju hüvitamise kohustus.
Seega võib Teil kujunenud olukorras olla õigus hüvitisele. Kõiki asjaolusid teadmata on siiski keerukas detailset nõu anda. Soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta