Kukkumine kaupluse territooriumil

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 30 Nov 2019, 21:43

Kukkumine kaupluse territooriumil

30 Nov 2019, 21:51

Tere!
27 .nov kukkusin Kivila Grossi poe kõnniteel, jalaluu murd, mis on märgitud ka kiirabi kaarti ja EMO väljavõttesse. Millise paragrafi alusel on mul õigus küsida poelt kõike raviga seoses olevaid kulusid, kargud, ortoos, ravimid,taksosõit haiglasse arsti kontrolli .
Tänud vastuse eest!

Postitusi: 1656
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kukkumine kaupluse territooriumil

03 Dets 2019, 08:56

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
VÕS § 1043 Teisele isikule (kannatanu) õigusvastaselt kahju tekitanud isik (kahju tekitaja) peab kahju hüvitama, kui ta on kahju tekitamises süüdi või vastutab kahju tekitamise eest vastavalt seadusele.
Riigikohus on tsiviilasjas nr 3-2-1-48-15 (p 24) selgitanud, et kui kahju tekitajale on etteheidetav tegevusetus, mille tagajärjel saabus väidetavalt kahju, tuleb olukorras, kus puudub vastavat juhtumit reguleeriv kaitsenorm (VÕS § 1045 lg 1 p 7 ja lg 3) kontrollida lisaks, kas kahju tekitajal oli kohustus käituda mingil viisil, et kahju tekkimist ära hoida, kuid ta ei käitunud vastavalt, st kas tal lasus selles olukorras käibekohustus, mida ta on rikkunud. Käibekohustus tuleneb tsiviilseadustiku üldosa seaduse §-s 138 sätestatud hea usu põhimõttest ning sellest tulenevalt peab isik õigusi teostades ja kohustusi täites tegema üldise käibekohustuse tõttu kõik mõistliku selleks, et teistel isikutel ei tekiks kahju.
Selleks, et hinnata kas kauplus oli jätnud täitmata oma käibekohustuse ja kas teda saab seetõttu pidada kahju tekkimises süüdi, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele, et jurist saaks hinnangut andes kõiki asjaolusid arvesse võtta.
Individuaalsele õigusnõustamisele saab registreeruda veebilehel www.juristaitab.ee

Parimate soovidega
Tiina Mölder
HUGO OÜ jurist

Vasta