Korteri ost-müük

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 15 Sept 2019, 20:40

Korteri ost-müük

15 Sept 2019, 21:13

Lugu nimelt järgmine:

Olen Eestist ära ligikaudu 10 aastat, enne välismaale elama asumist oli mul Eestis korter, mille ma kinkelepinguga kinkisin inimesele, kes reaalselt seda korterit kasutab ja haldab. Korterile oli võetud elamuasemelaen, mille leping on tänaseni minu nimel. Mul on Eestis pangakonto, mis on kohtutäituri poolt arestitud, küll aga on kontole määratud igakuine kasutuslimiit, mis võimaldab tasuda minu nimel olevat eluasemelaenu.

Küsimus oleks aga järgmine: kui nüüd korteri omanik (kellele ma tegin kinkelepingu) tahab seda korterit müüa, siis millisel kujul see mõjutab minu nimel olevat eluasemelaenu? Kas eluasemelaen on seotud eraldiseisva kontoga, mis ei sõltu otseselt minu arvelduskonto olukorrast ja ostu - müügi vormistamise korral kustutatakse minu nimel olev pangalaen ja ülejäänud summa kantakse vastavalt sellel inimesele, kes reaalselt seda korterit müüb ning lahenduse otsimine kohtutäituriga on eraldiseisev probleem, mis ei seostu otseselt antud korteri müümisega?

Postitusi: 1751
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Korteri ost-müük

18 Sept 2019, 07:58

Tere

Kui korter on koormatud hüpoteegiga laenu tagamiseks, tuleb esmalt saavutada kokkulepe hüpoteegipidajaga. Tavapärane on, et tehingus osalevad nii ostja, müüja kui hüpoteegipidaja ja lepitakse kokku, et müügitulust tasutakse esmalt hüpoteegipidajale võlgnetav summa. Teine võimalus on müüa korter koos hüpoteegiga ja alandada selle võrra müügihinda (kui ostja ja hüpoteegipidaja sellega nõustuvad).Kolmandaks võimaluseks on pakkuda laenu andjale muud tagatist ja paluda korterhüpoteegist vabastada.
Igal juhulsoovitan konsulteerida hüpoteegipidajaga, millist eelnimetatud võimalust nad aktsepteerivad.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta