kaasomand

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 30 Aug 2019, 13:44

kaasomand

30 Aug 2019, 14:06

Tere!
Ostame elukaaslasega krundi elamu ehitamiseks. Elukaaslasel aga ei ole praegult võimalik rahaliselt panustada. Krundi ostmiseks raha on minul olemas, samuti elamu ehitamiseks. Milline juriidiline lahendus oleks Teil välja pakkuda, et elukaaslasel oleks ka huvi maja ehitamisel. Kuidas seda vormistada notariaalselt krundi ostu-müügi lepingus?
Kena päeva jätku!

Postitusi: 1597
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: kaasomand

31 Aug 2019, 10:13

Tere,

Kuna tegemist on elukaaslaste mitte abikaasadega, kooselus ühisvara ei moodustu. Kui soovite, et ostetav asi kuuluks Teile ühiselt, soovitan selle vormistada kaasomandisse. Mõtteliste osade suuruse määrate kindlaks Teie ise oma õiglustunde järgi.
Veel on võimalik seada notariaalne isiklik kasutusõigus Teie elukaaslase kasuks, mis tähendab, et tal on ostetavat kinnisasja õigus kasutada oma elupäevade lõpuni.
Konkreetsete soovituste andmine sõltub aga, millist olukorda Te täpselt saavutada soovite. Selleks rääkige esmalt oma elukaaslasega läbi, millistel tingimustel tal on piisav huvi ja pöörduge individuaalsele õigusnõustamisele, et kõiki asjaolusid ja Teie ning elukaaslase soovi arvestades juriidilised võimalused välja selgitada. Nõustamisele saab registreeruda veebilehel www.juristaitab.ee valides kas kohtumisega nõustamise Teile sobivas nõustamiskohas või veebinõustamise, mille korral annab jurist nõu e-posti vahendusel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta