Korteri kinkelepingus notariaalne punkt

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 20 Nov 2018, 09:35

Korteri kinkelepingus notariaalne punkt

20 Nov 2018, 09:45

Tere!

Aastaid tagasi sain kinkelepinguga oma ema korteri omanikuks. Emale jäi isiklik kasutusõigus.
Korteris juhtus veeõnnetus, mille käigus sai kannatada alumine korter. Kuna vastutuskindlustust polnud, siis pidin omanikuna alumisele korrusele tekitatud kahju hakkama maksma mina. Sai sõlmitud tagasimakse graafik.
Kuna ma korterist huvitatud polnud, kinkisin selle edasi vennale. Notaris sai lepingusse lisatud ka punkt, et seda veekahju peab edasi maksma vend.
Nüüd on olukord selline, et ka vend pole enam korterist huvitatud ja soovib selle tagasi/edasi kinkida taas emale.
Minu küsimus seisneb nüüd selles, et mis saab sellest veekahju punktist? Kas see kohustus jääb edasi vennale, kui ta just ei kirjuta lepingusse sama punkti sisse, et see maksekohustus läheks edasi emale? Kui ta seda aga ei tee, kas see jääb edasi vennale või on taas minul kohustus seda edasi maksta? Sest algne tagasimakse graafik on ju ikkagi minu nimel.

Postitusi: 1813
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Korteri kinkelepingus notariaalne punkt

26 Nov 2018, 14:56

Tere,

Teie küsimusest selgub, et kokkulepe kahju kannatajaga kahjuhüvitise tasumisest on Teil, Teil ja vennal on omakorda kokkulepe, et vend tasub kahju graafiku alusel. Korteri võõrandamisel mistahes viisil jäävad need kokkulepped ikka kehtima. Kokkulepped ei ole seotud korteriga vaid konkreetsete isikutega. Seega on kahju kannatajal kokkuleppest tulenevalt nõue Teie vastu, teil on kokkuleppest tulenevalt nõue venna vastu ja kui vend soovib korterit võõrandada tingimusel, et uus omanik tasub kahjuhüvitise, tekib temal peale lepingu sõlmimist nõudeõigus uue omaniku vastu.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta