Eesti Kaitseväe kutse õppekogunemisele - mõned küsimused

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Eesti Kaitseväe kutse õppekogunemisele - mõned küsimused

08 Aug 2018, 12:59

Tere!

Minu küsimus on selles et ma sain kätte kutset õppekogunemisele vähem kui 120 päeva enne õppuse algust (sain 15.05.2018 , varem ei saanud tulla postiasutuse ning korjama saadetist) kuid reaalselt kiri läks Kaitseväest 08.05.2018.


Seaduses kirjutatakse:

§ 73. Õppekogunemise kestus
(1) Õppekogunemise kestus võib auastet arvestades olla:
1) ohvitseril – kuni 30 päeva;
2) allohvitseril – kuni 21 päeva;
3) sõduril – kuni 14 päeva.

(2) Reservis olevale isikule edastatakse õppekogunemisel osalemise kutse vähemalt 120 päeva enne õppekogunemise toimumist.

(3) Õppekogunemise aja ja selles osalevate reservväelaste arvu kehtestab valdkonna eest vastutav minister määrusega.

Seega soovin juristi abi - mida sõna "edastatakse" tähendab seaduses - kas kättesaamist saajaga või saatmist saatjaga? Kas mul on õigus mitte ilmuda õppusele sest sain kätte kutset vähem kui 120 päeva enne õppuse algust?

Ning palun seletada veel 1 punkt:
(3) Reservis oleva isiku võib õppekogunemisel osalemise kohustusest vabastada Kaitseväe juhataja volitatud struktuuriüksuse ülem:

1) reservis oleva isiku ootamatult tekkinud raske perekondliku või majandusliku olukorra tõttu; - Kes hindab sellised olukorrad? mida mõistetakse raske perekondliku või majandusliku olukorra all? kas on Teie poolt näidiseid tuua?

Ette tänades vastuse eest.

Re: Eesti Kaitseväe kutse õppekogunemisele - mõned küsimused

15 Aug 2018, 08:27

Tere

Antud juhul tähendab sõna "edastamine" kutse saatmist. Vaadake asja loogilisest küljest - õppekogunemine toimub kindlal kuupäeval. Kui arvestada kättesaamise kuupäevi, siis ei oleks ju võimalik ettemääratud päeval õppekogunemisega alustada- isikud saavad kutse kätte erinevatel päevadel.

Mis puudutab kaitseväe reservõppekogunemisest vabastamist isiku ootamatult tekkinud raske perekondliku või majandusliku olukorra hindamist, siis - nagu ka seadus ütleb - otsuse teeb Kaitseväe juhataja volitatud struktuuriüksuse ülem, see on tema kaalutlusotsus ning ühest loetelu ei ole võimalik välja tuua. see VÕIB olla nt lähedase perekonnaliikme ootamatu raske haigestumine, kuid ilmselt haigestumine köhasse ei ole piisav, hoolimata sellest et haigestunu ise võib ennast väga raskelt haigena tunda.

Lugupidamisega
jurist Anu Baum

Vasta