Elukohas registreerimine ja maamaks

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elukohas registreerimine ja maamaks

12 Veebr 2018, 10:28

Tere

Septembris 2018 ostsin endale Tallinnas Nõmmel majaosa. Detsembris esitasin elukoha registreerimise avaldus. Kahjuks ei saanud ennast oma elukohal registreerida, kuna minu laste isa kellega oleme lahutatud ei antud nõusoleku. Seaduse järgi tema nõusolek vajalik laste registreerimiseks ja ema ilma lasteta samuti registreerida ei saa. Laste isa keeldus nõusoleku andmisest ilma põhjuseta, tema aktiivselt nende elus ei osale ja oma elamispinda temal ka pole (ei ole vaidlus kellega lapsed elavad jne).

Jaanuaris pöördusin kohtusse avaldusega laste isalt osaliselt hooldusõiguse ära võtma ja elu-ja viibimiskoha otsustusõiguse endale saada.
Veebruaris sain teade Maksu-ja Tolliametist, et pean maksma maamaks, kuna ei ole registreeritud oma elukoha järgi.
Antud olukord tundub äärmiselt ebaõiglane. Kellegi pahatahtliku käitumise pärast pean kanda rahaline kahju. Summa minu jaoks on suur.
Palun soovitage, mida saan ette võtma oma huvide kaitsmiseks? Kas vaidlustan maamaksu nõue? (suheldes ametiasutustega väidavad nad, et seadus nõuab nii ja kõik)
Kas mina saan nõuda laste isalt materiaalse kahju hüvitamist tema tegevuse tõttu?

Re: Elukohas registreerimine ja maamaks

19 Veebr 2018, 22:31

Tere,

Maamaksu Te tõepoolest vaidlustada ei saa, kuna selleks puudub alus. Kui aga keegi on kandnud teise isiku pahatahtliku tegevuse tõttu kahju on õigus kahju selle tekitajalt välja nõuda. Soovitan Teil pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele kus koostöös juristiga saate asjaolud läbi arutada ja parima võimaliku toimimisviisi valida. Riigi toetatud õigusabi saab registreerudes nõustamisele veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta