korteri arestimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

korteri arestimine

10 Jaan 2018, 20:23

Tere!
Ma sain päranduseks korter koos võlgadega ja kohtuotsusega ma ole kohustatud selle võla tasuma.
Käisin tööl ja maksin kohtutäiturile nagu vaja ,
1,juunist naasesin ma ajateenistusse ja millest teavitasin ka kohtutäiturit Kuna mul sissetulekut 11 kuu jooksul pole siis pole ka võimalust maksta ennem kui naasen uuesti tööle.
Kas kohtutätiril oli õigus sel aja kui ma olen ajateenistuses arestida mu korter ja panna ta müüki.

Re: korteri arestimine

15 Jaan 2018, 08:34

Tere,

Täitemenetluse seadustiku § 46 lg 2 p 3 kohaselt võib kohtutäitur täitemenetluse peatada võlgniku aja-, asendus- või reservteenistuses viibimise puhul. Selleks tuleb tekkinud olukorrast kohtutäiturile teda anda. Kohtutäitur koostab otsuse täitemenetluse peatamiseks hiljemalt kolmandal tööpäeval arvates täitemenetluse peatamise või uuendamise aluseks oleva asjaolu teadasaamisest. Peatunud menetluse ajal ei tehta ühtegi täitetoimingut. Täitemenetlus uuendatakse ja täitetoiminguid asutakse tegema pärast selle peatamist tinginud asjaolu äralangemist, ehk Teie naasmisel ajateenistusest.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta