Osaluse müük

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Osaluse müük

19 Okt 2017, 15:39

Tere,
kui olen ettevõttes ainuosanik ja ettevõtte põhikiri ei tee mulle osaluse müügi/kinkimise jaoks piiranguid, siis kuidas ja kus on mul võimalik oma osalus müüki/pakkumisele panna? Kas leidub mõni portaal vms. kus ettevõtte osalusi müüakse ostetakse kingitakse jne. Ei tea kindlalt, kas antud küsimus kuulub teie poolt vastamiseks mõeldud probleemide hulka, kuid küsija suu pihta ei lööda!

Re: Osaluse müük

29 Okt 2017, 08:37

Tere,

Kui olete ettevõttes ainuosanik ja osaluse müügiks takistusi ei ole, võite loomulikult oma osaluse müüa. Osa müük tuleb vormistada notariaalselt.Notar omakorda teavitab osa müügist äriregistrit ja äriregister kajastab uued andmed hiljemalt 5 tööpäeva jooksul.
Kuidas ja kus aga osalust saab müüki pakkuda ei ole kahjuks juriidiline küsimus ja käesolevas foorumis sellele vastata ei saa. Soovitan külastada erinevaid ostu-müügi portaale, panna üles müügikuulutusi ja kasutada ka mõne otsingumootori abi.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta