KÜ Aasta aruanne. Allkirjastamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

KÜ Aasta aruanne. Allkirjastamine

16 Juun 2017, 15:05

Tere!
Olen KÜ juhatuse liige. Vaatasin meie KÜ majandusaasta aruanne. Ei saa mingit aru nende sõnadest ja numbritest. Kas ma PEAN allkirjastama se dokument? Või vastavalt uue seadusele seda võib teha üksinda KÜ esimees?
Kas ma pean kirjutama avaldus esimehele, miks ma keeldun allkirjastamisest, ja kas KÜ+ le määravad trahv selle eest, et minu allkiri puudub?

Lugupidamisega.

Võetud internetist: http://www.rmp.ee/raamatupidamine/raama ... 2016-05-13

01.02.2016 jõustunud sihtasutuste seaduse ning mittetulundusühingu seaduse muudatusega tunnistati kehtetuks nõue sihtasutuste ja mittetulundusühingute puhul, mille kohaselt pidid seni sihtasutuste ja mittetulundusühingute kinnitatud majandusaasta aruandele kirjutama alla kõik juhatuse liikmed. Alates 01.02.2016 tuleb erisuseta (tavapärane esindusõigus) MTÜ või SA puhul aruanne allkirjastada vähemalt ühe juhatuse liikme poolt.

Re: KÜ Aasta aruanne. Allkirjastamine

22 Juun 2017, 05:27

Tere

Kui Teie ühingu põhikirjast ei tulene teisiti siis tõepoolest Mittetulundusühingute seadus § 36 lg 1 kohaselt Pärast majandusaasta lõppu koostab juhatus majandusaasta aruande raamatupidamise seaduses sätestatud korras. Majandusaasta aruanne kiidetakse heaks ja vormistatakse vastavalt raamatupidamise seaduse §-s 25 sätestatule Raamatupidamisseadus § 25 lg 3 kohaselt Vähemalt üks raamatupidamiskohustuslase tegevjuhtkonna liige või füüsilisest isikust ettevõtja allkirjastab raamatupidamiskohustuslase majandusaasta aruande viivitamata pärast selle heakskiitmist, näidates ära majandusaasta aruande koostamise lõpetamise kuupäeva.

Seega seadusandlus lubab allkirjastada majandusaasta aruannet ka vaid ühel juhatuse liikmel. Kui see on kooskõlas ka Teie põhikirjaga, võib aruande allkirjastada juhatuse esimees üksinda.

Vastas Tiina Mölder
Eesti Õigusbüroo OÜ jurist

Vasta