Kohtumäärus ja vastuväide

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 8
Liitunud: 14 Nov 2016, 16:34
Asukoht: Tallinn, Eesti
Kontakt:

Kohtumäärus ja vastuväide

14 Nov 2016, 16:54

Tere!

Mul on juhtunud hiljuti selline lugu, et krediidiasutus esitas minu vastu maksekäsu kiirmenetluse, mille peale ma esitasin kohtusse vastuväite, kuna ei olnud nõus nõude summaga ja põhjendasin oma vastuväidet sellega, et tegemist on aegunud nõudega ning laenuandja on teinud kulutusi põhjendamatult. See asi jõudis aga edasi hagimenetlusse, kus kohus andis võimaluse hagejal esitada hagi põhjendavaid dokumente, mida aga tähtaegselt hageja ei esitanud. Sellega luges kohus aga hagi keeldunuks, väljastades vastava kohtumääruse. Nüüd on aga küsimus selline, et kui möödub kohtumääruse väljastamisest 15 päeva, mis on antud määruskaebuse esitamiseks, võib kohtule esitada hageja suhtes avalduse otsuse tegemiseks või on hagejal õigus esitada uus hagi, kui tema hagi (mis ei võetud hagimenetlusse) on juba kord rahuldamata jäetud? Või mida tuleks sellises olukorras ette võtta?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Kohtumäärus ja vastuväide

15 Nov 2016, 22:55

Kui kohus jättis määrusega hagi läbi vaatamata, siis loetakse, et hagi ei ole kohtu menetluses olnud ja hageja võib pöörduda hagiga sama kostja vastu samal alusel vaidluses sama hagieseme üle kohtusse. Kui aga esitatud nõue on aegunud, siis võib olla üsna tõenäoline, et hageja ei esita Teie vastu uuesti hagi kohtusse. Pärast nõude aegumist võib kohustatud isik keelduda oma kohustuse täitmisest ja nõude aegumine tingib hagi rahuldamata jätmise.
Juhul, kui ikkagi esitatakse Teie vastu hagi kohtusse, siis tuleb Teil kostjana vastates kohtu määrusele uuesti viidata asjaolule, et nõue on aegunud ning taotleda hagi rahuldamata jätmist.


Vastas Vambola Olli.

Vasta