AS-i juhatuse liikmeks valimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

AS-i juhatuse liikmeks valimine

31 Aug 2016, 17:00

Tere. Minul niisugune mure, minu abikaasa pärandas mulle AS, ta ise suri 2014, jäime mölemad vähki, firmal ei ole völgu, nüüd küsimus, kuidas ma saan juhatuse liikmeks? Enne oli juhatuse liige minu abikaasa, mina oman 100% aktsiaid, kas äriregistrisse aitab üldkoosoleku protokollist ja koosoleku protokollist esitamisest?

Re: AS-i juhatuse liikmeks valimine

31 Aug 2016, 17:01

Juhatus on aktsiaseltsi juhtorgan, mis esindab ja juhib aktsiaseltsi. Juhatuse liige ei pea olema aktsionär. Juhatusel võib olla üks liige (juhataja) või mitu liiget. Juhatuse liige peab olema teovõimeline füüsiline isik. Juhatuse liikmeks ei või olla nõukogu liige. Juhatuse liikmed valib ja kutsub tagasi nõukogu. Juhatuse liikme valimiseks on vajalik tema nõusolek. Juhatuse liige valitakse tähtajaliselt kuni kolmeks aastaks, kui põhikirjas ei ole ette nähtud muud tähtaega. Põhikirjaga ei või ette näha, et juhatuse liikme ametiaeg on pikem kui viis aastat. Juhatuse liikme ametiaja pikendamist ei või otsustada varem kui üks aasta enne ametiaja kavandatavat möödumist ja pikemaks ajaks, kui on seaduses või põhikirjas ettenähtud ametiaja ülemmäär. Äriregistrisse kantud juhatuse liikme ametiaja pikendamise otsus tuleb esitada viivitamata äriregistri pidajale. Kuna Teie omanduses on 100% aktsiaid, siis peaksite tutvuma Äriseadustiku 27. peatükiga, mis käsitleb aktsiaseltsi juhtimist.


Vastas Vambola Olli.

Vasta