Kaks FIE-t leibkonnas

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kaks FIE-t leibkonnas

24 Aug 2016, 22:23

Oleme aastaid abikaasaga olnud FIE-d. Mina pakun täna tugiisiku teenust ja palgamaksjaks Pärnu sots.amet. Abikaasa töötab neljandat aastat Soomes ametlikult vormistatud asendutalunikuna. Eestis maksab FIE-na makse. Raamatupidaja teeb tuludeklaratsiooni Maksu -ja Tolliameti juhiste järgi. Ta ei saagi meile nõu anda kuidas oleks sellises situatsioonis kõige arukam ja õigem. Meil on põllumajandustoetustega seotud pisike mahe-lambakasvatustalu. Toetused mõlemi vahel jaotatud ja viimase paari aasta otsuse põhjal oleme vabad 5 aasta püsikohustusest. Summa on nii väike. et katab rasketes oludes toimetamisest tühise summa. Kuna maksukoormus on tapvalt raske, siis on minu küsimus: "Kuidas toimetada seaduskuulekalt nii, et Hunt on söönud ja meie pere elus? Kas 2 FIE-t ühes majapidamises on õige, ainuvõimalik või on targemaid, soodsaimaid lahendeid? Kas abikaasal on mõtet olla FIE, kui n. toetused oleksid minu nimel? Milliseid väljavaateid ja ehk alternatiive oleks?

Re: Kaks FIE-t leibkonnas

24 Aug 2016, 22:24

Vastupidi, just Teie raamatupidaja peaks Teile andma nõu, kuidas toimida maksudega. Teie raamatupidaja on kursis Teie pere majandustegevusega. Maksukoormus on Teil ikkagi vastavalt Eestis kehtivatele maksuseadustele. Arvestades Teie tegutsemist, siis ei saa see olla tapvalt raske. Kui Teie abikaasa töötab Soomes, siis jääb arusaamtuks, millisel tegevusalal Ta tegutseb FIE-na Eestis. Teie abikaasa on FIE-na ettevõtja. Talupidaja on samuti ettevõtja, kellel vähemalt üks tegevusala kuulub põllumajandussaaduste tootmise alla ja kes selleks otstarbeks kasutab omaniku, kasutusvaldaja või rentnikuna talu. Peresisestes rahalistes küsimustes ei saa kõrvaline isik reeglina nõu anda. Need küsimused peate Te lahendama ise pere siseselt. Peaksite koos abikaasaga ühiselt tegema analüüsi, milline tegevusala on tasuv ja loobuma tegevustest, mis toodavad perele kahjumit.


Vastas Vambola Olli.

Vasta