Sünnipäevatoetus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Sünnipäevatoetus

22 Aug 2016, 21:41

Kūsimus selles, et mul on määratud töövõimetuspension 30.04.2016-30.04.2018,
kas mul on õigus saada sūnnipäevatoetust?

Re: Sünnipäevatoetus

22 Aug 2016, 21:41

Teie kirja kohaselt võib eeldada, et olete Tallinna linna elanik. Siinkohal saadan teile lingi sotsiaaltoetustele http://www.tallinn.ee/Teenus-Pensionilisa-soodustused , kust te saate täpselt lugeda, kas te kvalifitseerute toetuse saamiseks või mitte.


Vastas Krista Paal.

Re: Sünnipäevatoetus

29 Apr 2023, 19:06

22 Aug 2016, 21:41
Kūsimus selles, et mul on määratud töövõimetuspension 16.04.2020 15.04.2025
kas mul on õigus saada sūnnipäevatoetust?
see on minu panka konto number EExxxxxxxxxxxx

Re: Sünnipäevatoetus

30 Apr 2023, 14:13

Tere

Tallinna linn maksab nn sünnipäevatoetust inimesele, kelle elukohana on rahvastikuregistrisse kantud Tallinna linn katkematult vähemalt üks aasta alates toetuse taotlemisele eelnenud kalendriaasta 1. jaanuarist, kelle pensioni või töövõime andmed on kantud sotsiaalkaitse infosüsteemi või töövõime hindamise ja töövõimetoetuse andmekogusse ja kellele on riikliku pensionikindlustuse seaduse alusel määratud:
vanaduspension;
rahvapension;
töövõimetuspension;
Toetust ei maksta ja soodustusi ei anta inimesele, kelle väljaspool kodu osutatava ööpäevase üldhooldusteenuse eest tasutakse Tallinna linna eelarvest.
Seega peaks Teil olema õigus toetust saada, kui linn ei tasu Teie eset väljaspool kodu osutatava ööpäevase üldhooldusteenuse eest. Toetuse saamiseks tuleb avaldus sisse anda sünnikuul, ehk veel sellel kuul. Avalduse peab esitama vaid ühe korra, edaspidi seda tegema ei pea. Toetus makstakse välja 30 päeva jooksul taotluse esitamisest.
Taotluse saate esitada Tallinna e-teeninduses https://taotlen.tallinn.ee/pensionilisa Avalduse esitamiseks e-teenuse kaudu on eeldus, et andmed rahvastikuregistris vastavad toetuse saamise tingimustele.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta