Muud küsimused

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Muud küsimused

17 Aug 2016, 21:02

Tervist!
Mul on suur mure seoses sellega, et korterelamus ülal oleva korteri omanik (meesterahvas) filmib kaameraga varjatult ja salaja väljas toimuvat. Too omanik ise sees selles korteris ei ela. Tal on aknad kinni kaetud kilekattega ja väidetav remont on pooleli, kuid kile sisse tehtud väikesest ringiga august on näha, et kaamera seal on – üks päev jäi too kaamera objektiiv möödudes silma, sest enne seda akent kaetud kile keskpaigas olevat auku polnud. Tekkides jäi see muutus kohe silma. Enne see probleemi ei tekitanud, aga kui esines juhtum, kus on ilmselgelt alust arvata, et pahatahtlikult jälgib ta käike ja toimetusi ning seda kohe kellaajaliselt, siis sai see kinnitust kuskohast see inimene teada saab käike. Kuna see kaamera filmib ühist maad, siis on mul kui naisterahval ka väga ebameeldiv maal õues toimetada, kui ma tean, et minu privaatsust rikutakse ja tegevusi jälgitakse ööpäevaringselt. Kusjuures see inimene pole teada andnud, et ta filmib näiteks eesmärgiga valvata vara vms. Kogu aeg pean ma sellega arvestama, et kaamera filmib ja ma ei tea kunagi, mida too inimene ülesvõetud videoga teha võib, kuna ta filmib ju varjatult – milleks siis salaja?. Kui ta juba pole teada andnud filmimisest, siis on ilmselge, et oma huvide või kavatsuste mõttes ta seda teeb. Suhted temaga head igatahes pole. Kuna elame esimesel korrusel, siis too 2.korruse omanik käib koguaeg akendest sisse vaatamas ning sellega seoses on tunda selle inimese poolt ahistatust. Pidevalt pean hoidma koduakendel ruloosid ees, kui see inimene siia tuleb. Niisiis, kuna see inimene vaatab pidevalt akendest sisse ning seda ka akna all seistes, mitte ainult mööda minnes.(pole ehk isegi kordagi, kui ta ei läheks õues akendest mööda nii, et ta sisse ei vaataks), siis on mul rohkem kui alust arvata, et see inimene jälgib oma videokaameraga pahatahtlikult, rikkudes seeläbi nii minu kui ka ühtlasi mu elukaaslase privaatsust. See tegevus on lihtsalt kergelt öeldes nii perversne ja tekitab minus halbu tundeid. Sai ka just seda korteriomanikku hoiatada ja öelda, et ta eemaldaks kaamera, kuid ta seda väidet otseselt ei kummuta ega ka kinnita, vaid ütleb, et ei tasu nii ebanormaalset juttu ajada. Sellega seos palungi ma nõu, et mida teha? Mismoodi saaksid aidata mind vajalikud ametnikud või kuhu pöörduda?

Ette tänades

Re: Muud küsimused

21 Aug 2016, 18:47

Sellises ahistavas olukorras peaksite pöörduma politseisse. Teie kirjeldusest võib teha järelduse, et tegemist on eraviisilise jälitustegevusega, mis on kvalifitseeritav kuriteona karistusseadustiku § 137 lg 1 järgi. Eraviisiliseks jälitustegevuseks on seadusliku õiguseta isiku poolt on teise isiku jälgimine tema kohta andmete kogumine eesmärgil. Sellise kuriteo eest karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.


Vastas Vambola Olli.

Vasta