Mulle ollakse võlgu

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Mulle ollakse võlgu

07 Juul 2016, 13:57

Minu mure on selline, et olen andnud inimesele võlgu võttes kiirlaenu oma nimele. Kokkuleppeliselt lubas võlgu saaja katta kõik laenu kulud (kirjavatus olemas). Esimest korda täitis lubaduse ja maksis kõik ära nagu suuliselt olime kokkuleppinud. Teist korda laenu summa kasvas ja leidis erinevaid põhjusi/probleeme milleks vaja on. Hiljem tulid erinevad lood, miks ei saa maksta ning palus võtta ühe juurde, et katta laen laenuga. Tänaseks on siginenud ca 4-5 erinevat kiirlaene/laene, mida võlgu saaja ei soovi/venitab maksta. Viimased 2 kuud ei soovi võlgu saaja raha tagasi maksta. Leiab erinevaid vabandusi/põhjusi, kuidas maksmisest kõrvale hoida. Võlgu saaja lubab nädalaid tagastada või panga ülekande teha Soome panga kontolt, aga tulemus viimasel ajal on rohkem nulli kanti. Kogu summa ulatub ca 6000-7000 eurot.

Mida Ma selles olukorras teha saaksin, kui kirjalikult dokumenti pole laenu andmisest, aga kui on olemas kirjavahetus, SMSid, panga ülekanded ja panga automaadist raha välja võtmine?

Kas on võimalik mingil moel ümber vormistada laenud võlgu saaja nimele? (kirjavahetus, SMSi, panga ülekande ja panga automaadist raha välja võtmise tõendina )

Re: Mulle ollakse võlgu

07 Juul 2016, 13:59

Vastavalt sõlmitud lepingutele olete laenu võtnud Teie ja Teil on kiirlaenufirmade ees kohustus. Olete tekitanud endale olukorra, kus ilmselt kiirlaenufirmad esitavad peagi Teie vastu hagi kohtusse, kui Te ei maksa. Ei ole usutav, et kiirlaenufirmad nõustuvad lepinguliste kohustuste üleandmisega Teie tuttavale.
Kui Teie tuttav nõustuks sõlmima Teiega laenulepingu samadel tingimustel ja sama summa peale nagu Teil on kiirlaenufirmadega, siis oleks Teil võimalus hiljem esitada nõue oma tuttava vastu. Tuginedes kirjavahetusele, kus Teie tuttav on oma võlgnevust tunnistanud, on samuti võimalik ikkagi esi esitada nõue tuttava vastu. Otstarbekas oleks seda teha maksekäsu kiirmenetluse korras. Seda on võimalik teha elektrooniliselt ja e-toimiku keskkonnas.
Oma usalduslikkuse tõttu olete sattunud väga ebameeldivasse olukorda. Isegi, kui suudate saada positiivse kohtulahendi, on võimalus, et Teie tuttaval puudub sissetulek ning vara.


Vastas Vambola Olli.

Vasta