korteri müümine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

korteri müümine

05 Juul 2016, 21:27

Tere !
Selline olukord: Minu seaduslik abikaas suri 2001.aastal. Meil on ühine tütar (s 1975.a) lahutust ta mulle ei andnud nii et olen ametlikult lesk. Aga tema lõi uue pere 1981.aastal kus on tal kaks poega üks s 1981.a ja teine s 1983.aastal. Peale mehe surma saime pärandvara kokkuleppel jagatud, need kaks poega loobusid minu kinnivarast ja minu tütar ja mina loobusime nende kinnisvarast (Notari poolt on koostatud pärandvara jagamise leping 2002. aastal. 2005. aastal müüsin oma korteri ja ostsin ühetoalise korteri. Nüüd soovin seda ühetoalist müüa. Kas minu seadusliku abikaasa teise pere kaks poega saavad olla takistuseks minu isikliku korteri müümisel?

Re: korteri müümine

07 Juul 2016, 13:54

Teie surnud abikaasa täiskasvanud pojad ei saa teid takistada ja osaleda mitte mingil moel ega viisil teile kuuluva vara müügi takistamisel.

Igat juriidilist toimingut tuleb vaadata eraldi ja need ei ole kattuvad. Pärandavara jagamine on eraldi toiming ja selle teostumisel lõpeb pärandvaraga seonduvad küsimused, õigused ja probleemid. Vara sai peale pärandi vastuvõtmist/ loobumist jagatud ja omanikud välja selgitatud ning kinnistusregistrisse kantud.

Nüüd on teil käsil teile kuuluva vara võõrandamine (müümine) ja see on teostatav ostu- müügilepingu kaudu, mis ei ole pärimistoimingutega üldse seotud.

Seega on teil õigus ja võimalus oma vara ilma kolmandate isikute nõusolekuta müüa.


Vastas Krista Paal.

Vasta