Tere

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tere

01 Juul 2016, 00:04

Tere, tekkis küsimus võlgade kohta, nimelt sai käidud Austraalias ja võetud seal krediit kaart, kuna oli plaan tulla koju pere külastama ja siis tagasi minna. Hetkel ei ole enam see kahjuks võimalik, kuna minu mõlemad viisad on aegunud. Kuna mul seda raha enam ei ole, siis pole ka mul midagi neile maksta. Iga kuu läheb intressi peale 160$ + miinimum makse 199. Juba nende arvude põhjal oskan öelda, et ei leia eestis sellist tasuvat tööd, et suudaksin sammu pidada. Rääkisin pangaga ja pakkusin neile välja, et kui laenan 5000$ eesti pangast ja maksan neile, et kas on võimalik, et nad kustutavad võla ära. Ütlesid, et on võimalik. Pöördusin teie poole sellepärast, et ei ole kindel, et kui saan neile selle 5000$ ära maksta, et nad võla ära kustutavad ja võibolla jään üldse kahele pangale võlgu ja nemad lihtsalt lollitavad minuga. Mis saab siis, kui otsustan, et et maksa neile ja jätan asja seljataha?

Aitäh

Re: Tere

04 Juul 2016, 08:16

Kui pank väljastab Teile krediitkaardi, siis sõlmitakse krediitkaardi leping. Vaadake sõlmitud leping üle ning selgitage välja, mis tingimustel öeldakse leping üles. Kui aga pangaga tekkis selline kokkuleppe variant, siis paluge, et nad saadaks oma Teie ettepaneku kohta oma seisukohad kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis, et Teil oleks kinnitus ja vajalik tõend.
Kui Te aga jätate asja selja taha nagu Te väljendute, siis võib pank esitada Teie vastu hagi kohtusse ja taotleda Teilt lepingust tuleneva kohustuse täitmist st võlgu oleva summa välja mõistmist. Asjaajamiseks ja esindamiseks võib pank palgata Eestis advokaadi ning lisaks võlgnevusele mõistetakse Teilt välja panga kasuks ka menetluskulud. Omaette küsimus on, et kas Austraalia pank sellise kohtuasja algatab Teie vastu. Panga ees kohustuse täitmata jätmine võib aga lisaks tekitada olukorra, et tulevikus ei saa Te reisida Austraaliasse.


Vastas Vambola Olli.

Vasta