Palun nõu!

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Palun nõu!

16 Juun 2016, 15:05

Tere!

Palun nõu ja abi ühe dokumendi vormistamisel. Alustan algusest.

Elame elukaaslasega kolm aastat koos, kuid tema on ametlikult ikka veel abielus. Minu elukaaslane tegeleb siin meie suures majapidamises (ametlikult küll tema ja ta ametliku naise majapidamises) palkmajade jms. ehitamisega ja mina töötan tema alluvuses. Kuna ametlikult minule siin midagi ei kuulu ja igasugune kindlustunne puudub, soovin ma vormistada dokumendi, kus oleks ära toodud, et mu elukaaslane kohustub mulle igakuiselt maksma elatusraha 800€.
Kas on selline asi üldse võimalik?
Teeksime sellise paberi mitmes eksemplaris ära ja siis käiksime notari juures seda nn kinnitamas!?
Äkki on teil mõni parem mõte, kuidas kohustada teda korrapäraselt mulle elatist maksma!?

Tänades ja kõike head soovides

Re: Palun nõu!

17 Juun 2016, 14:20

Igasuguseid kokkuleppeid saab sõlmida ja selleks annab kooseluseadus ka seadusliku aluse.

Kooseluseaduse § 3. Kooselulepingu sõlmimise kord

(1) Kooseluleping sõlmitakse notariaalselt tõestatud vormis.
(2) Kooseluleping sõlmitakse isiklikult ühel ajal kohal viibides. Kooselulepingu sõlmimise tahteavaldus ei või olla tingimuslik.
(3) Notar kontrollib kooselulepingu sõlmimise eeldusi. Notar ei või toimingut teha, kui on alust eeldada, et esineb kooselulepingu kehtetuks tunnistamise või tühisuse alus.
(4) Kooselulepingu andmed kantakse rahvastikuregistrisse perekonnaseisutoimingute seaduses sätestatud korras ning poolte varasuhte valik kantakse varasuhteregistrisse varasuhteregistri seaduses sätestatud korras.

Seega peate pöörduma notari poole ja sõlmima kooselulepingu, millega lepite kokku teie osa ja panuse kooselusse.


Vastas Krista Paal.

Vasta