Soovin infot

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Soovin infot

09 Juun 2016, 22:00

Tere! Olen töötukassas arvel alates 14.09.2015. Praegu mulle pakuti tööpraktikat ühes ettevõttes. Mina sooviksin leida tööd mille eest saan palka, mitte teha tasuta tööpraktikat 2 kuud. Keeldusin pakkumisest telefoni teel 2 korda, kuid kui läksin kohale, ütles mulle ametnik, et mul ei ole valikut ning pean pakkumise vastu võtma. Kui ei võta, siis ei saa ma edaspidi töötukassas arvel olla. Kas see on seadusega kooskõlastatud või on mul õigus mittesobivast praktikapakkumisest loobuda? Tänan ette

Re: Soovin infot

13 Juun 2016, 17:15

Peate sel teemal suhtlema siiski oma Töötukassa konsultandiga ning üle vaatama, mis tingimused on Teil kirjas individuaalses tööotsimiskavas. Tööpraktika teenuse rakendamine eeldab Teie enda varasemat soovi ja valmisolekut tööpraktikale minna. Täpsemalt saate lugeda ka Eesti Töötukassa kodulehelt: https://www.tootukassa.ee/content/teenu ... praktika-0
Siiski tuleb ka silmas pidada, et Töötukassa poolt tehtavad otsused on oma olemuselt haldusotsustused, mis kõik on ka vaidlustatavad halduskohtus, kui Te otsusega ei nõustu. Probleemide ilmnemisel võib ka pöörduda konsultandi vahetu juhi või Töötukassa keskkontori poole.


Vastas Meeli Miidla-Vanatalu.

Vasta