Vaidlus veeettevõtega

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Vaidlus veeettevõtega

09 Juun 2016, 03:18

Tere.
Selline küsimus kas veeetevõtjal on õiguslik alus nõuda tasu tehtud töö eest mida ma pole tellinud . Vee ettevõte teostas meie kinnistul ilma meie teadmata ja kooskõlastamata veemõõdu sõlme ehitust nüüd nõuab selle eest tasu ja nõuab ka viiviseid , Lepingus on mustvalgelt kirjas ostja on kohustatud selle eest tasuma kahe nädala jooksul peale lepingu allkirjastamist (leping ei ole allkirjastatud ja lepingut ma pole saanud veeettevõte poolt vaid lugesin naabri oma) kuigi ma ju ei ole ostja st. pole seda tööd tellinud . Samuti ähvardas nende esindaja vee välja lülitamisega juhul kui me ei kirjuta lepingule alla . Minu teada pole neil õigusliku alust selle tõõ eest raha küsida ja esindaja väide et nad on väike firmaam ja neil puuduvad vahendid selle eestr maksta on natukene absurdne

Re: Vaidlus veeettevõtega

10 Juun 2016, 17:01

Te olete varasemalt liitunud ühisveevärgiga ja Teiega on vee-ettevõtja sõlminud lepingu. Te peaksite taaskord üle vaatama antud lepingu ja sellest tulenevad poolte õigused ning kohustused. Kinnistu veevärgi ja kanalisatsiooni liitumine ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga toimub kinnistu veevärgi ja kanalisatsiooni omaniku või valdaja taotlusel tema ja ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni omaniku või valdaja vahel sõlmitud lepingu alusel. Kinnistu veevärgi ja kanalisatsiooni omanik peab lubama paigaldada kinnistu veevärgile veearvesteid ning tagama nende toimimise ja säilivuse seaduses ning ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni kasutamise eeskirjas sätestatud korras ja tingimustel. Kui tööd toimusid Teie kinnistul, siis olete ilmselt tööde teostamise eest kohustatud Teie tasuma. Kui aga tööd toimusid veetrasside hooldamise käigus ja on väljaspool kinnistu piiri, siis kannab kulud veefirma. Liitumispunktiks on reeglina kinnistu piir. Väide, et vee-ettevõte on väike firma ei ole tõsiselt võetav.


Vastas Vambola Olli.

Re: Vaidlus veeettevõtega

10 Juun 2016, 18:02

Eelnev leping puudub tegemist on uue lepinguga , millega ma pole nõus . vee eest tasumine toimus ja toimub nagunii minu näidu järgi mitte kauglugejajärgi mille nad paigaldasin kuna kinnistul elab veel 3 perekonda peale minu.

Re: Vaidlus veeettevõtega

14 Juun 2016, 19:32

Lepingu sõlmimine Teie kinnistut veega varustava firmaga oleks mõistlik, sest siis see annaks ka Teile kindlama positsiooni suhetes veefirmaga. Leping sõlmitakse pakkumuse esitamisega ja sellega nõustumuse andmisega. Kui Teile lepingu tingimused ei sobi, siis tuleks veefirmaga läbi rääkida ja seisukohti lähendada. Kui Te aga lihtsalt keeldute lepingu sõlmimisest, siis riskite tõesti vee kinni keeramisega. Selliselt käitudes tuleks Teil leida siis teine firma, kes hakkab Teid veega varustama. Teise firma leidmine ei pruugi aga võimalik olla. Vaidluse korral võiksite pöörduda ka kohaliku omavalitsuse poole abi ning selgituste saamiseks. Kui Te aga leiate, et veefirma leping on ebaseaduslik, siis võite lepingu vaidlustada kohtus.


Vastas Vambola Olli.

Vasta