Inkassofirma ähvardab

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Inkassofirma ähvardab

31 Mai 2016, 16:32

Tere,
mind ähvardab inkassofirma Castovanni kelle abil ma juba tööst ilma jäin nimelt teavitas ta mu võlast tööandjat.
nüüdseks kavatseb ta informeerida avalikkust lisan väljavõtte tema meilist:
Nõude täitmisega viivitamisel oleme sunnitud pöörduma nõudega Teie vastu pädevasse maakohtusse. Samuti informeerime Teie täitmata jäänud kohustusest avalikkust ja panku ning edastame informatsiooni Teie makseraskustest AS Krediidiinfo maksehäireregistrile, kus Teie partneritel on sellega võimalik tutvuda 7 aasta jooksul peale maksehäire lõppemist.

Mu küsimus oleks selline mismoodi näeb välja avalikkuse informeerimine kui see võlg juba on laenuandja poolt krediidiinfosse pandud.

Kas neil on õigus sellisel moel mind ähvardada ning kuhu ma võiks pöörduda et nad vähegi inimlikumalt käituks ning ei tunneks end täiesti süüdimatult.

Palun abi

Lugupidamisega
Evi

Re: Inkassofirma ähvardab

06 Juun 2016, 14:28

Igal ühel on õigus oma õiguste kaitseks pöörduda kohtusse. Vastajale ei ole teada, kas ja kui süüdimatult inkassoettevõte on Teiega käitunud, küll aga saab Teie kirjast lähtuvalt aru, et olete ise jätnud lepingulised kohustused täitmata ehk jätnud võla tasumata. Tasuge võlgnevus, siis pole ka kellelgi õigus Teilt midagi nõuda.



Vastas Jana Kitter.

Vasta